Według portalu Chronika Turkmanistana w tym najbardziej zamkniętym spośród środkowoazjatyckich republik rozpoczęto już szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Jak podaje portal, do szczepienia używany jest rosyjski preparat Sputnik V. Objęto nim na początkowym etapie personel służby ochrony zdrowia, a także funkcjonariuszy resortów siłowych. Szczepienia prowadzone są na razie w stolicy państwa Aszchabadzie oraz wilajecie labapskim.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Chronika Turkmanistana twierdzi, że władze zamierzają rozpocząć szczepienie reszty obywateli w marcu. Pierwsza dawka szczepionki ma być bezpłatna, natomiast rozważane jest by druga dawka była już płatna, przynajmniej dla osób pracujących. Portal twierdzi, że od pracowników Państwowego Komitetu Gospodarki Wodnej, pracowników zakładów energetycznych, transportu publicznego oraz pracowników gospodarstw hodowli koni już pobiera się opłatę w wysokości 200 manatów (równowartość około 430 zł).

Według radia Azatłyk szczepienie w Turkmenistanie miało zostać rozpoczęte jeszcze na początku lutego. Z kolei Chronika Turkmenistana twierdzi, że podawanie preparatu w wilajecie labapskim rozpoczęto dopiero 15 lutego. Jednak do tej pory nawet wśród pracowników służby zdrowia nie wszyscy otrzymali szczepionkę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Władze Turkmenistanu zaprzeczają, że w ich państwie rozwinęła się epidemia koronawirusa i nie podają liczby zakażonych SARS-CoV-2 i zgonów nosicieli koronawirusa.

Czytaj także: Rozpoczęto masowe szczepienie w Bułgarii

hronikatm.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz