Państwa Azji Środkowej planują stworzyć wspólną przestrzeń wizową. Propozycję rozważano na posiedzeniu Rady Turystyki Wspólnoty Niepodległych Państw.

Posiedzenie Rady Turystyki poradzieckich republik odbyło się w stolicy Tadżykistanu Duszanbe. „Obecnie pracujemy nad stworzeniem specjalnej wizy, którą nazwiemy >>Jedwabny Szlak<< . Będzie to system analogiczny do Strefy Schengen” – słowa przewodniczącej komitetu turystyki Ministerstwa Kultury i Sportu Kazachstanu, Mainur Murzamadijew cytuje portal rynekwschodni.pl.

Oznacza to, że uzyskując wizę jednego z państw Azji Środkowej będzie można z nią wjeżdżać także do innych republik w tym regionie. Na razie brak konkretniejszego harmonogramu realizacji projektu i konkretnych informacji czy faktycznie obejmie on cały region, szczególnie zasadniczo zamknięty Turkemnistan. Chęć stworzenia wspólnej strefy wizowej promują Kazachstan i Uzbekistan. Ten pierwszy kraj od dłuższego czasu liberalizuje reżim graniczny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Efektem posiedzenia w Duszanbe jest więc tylko zapowiedź podjęcia dalszych rozmów na ten temat na kolejnym posiedzeniu Rady Turystyki WNP jakie ma odbyć się w 2019 roku w uzbeckiej Samarkandzie.

rynekwschodni.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz