Światowa Żydowska Organizacja ds. Restytucji (WJRO) wyraziła rozczarowanie “tonem i językiem” używanymi w ostatnich tygodniach w Polsce odnośnie tematu “restytucji mienia”.

Oświadczenie jednego z szefów WJRO Gideona Taylora ukazało się w poniedziałek na facebookowym profilu organizacji. “Jesteśmy rozczarowani tonem i językiem w Polsce odnośnie restytucji mienia w ostatnich tygodniach” – powiedział Taylor. Jego zdaniem sprawa nie dotyczy wyłącznie Żydów i wyłącznie konfiskat mienia przeprowadzonych przez Niemców w okupowanej Polsce, lecz własności znacjonalizowanej przez komunistów po wojnie. W opinii Taylora mienie to “wciąż przynosi korzyści polskiej gospodarce”.

“Polski rząd wniósł projekt legislacyjny dotyczący tej kwestii ponad rok temu. Sprawa ta jest szczególnie ważna dla ocalonych z Holokaustu i ich rodzin, których mienie zostało najpierw odebrane przez niemieckich nazistów a potem ponownie przez komunistyczną Polskę” – czytamy w oświadczeniu.

Przedstawiciel WJRO wyraził nadzieję na “wznowienie dialogu z Polską”, który doprowadzi do naprawienia “historycznej niesprawiedliwości”. W oświadczeniu dodano wyrazy uznania dla Izraela, USA i “innych krajów” za “wieloletnią troskę” o te sprawy.

PRZECZYTAJ: MSZ: wizyta izraelskiej delegacji w Polsce została odwołana

Przypomnijmy, że kilka dni temu Światowa Żydowska Organizacja ds. Restytucji rozesłała do mediów komunikat, w którym ostro skrytykowała protesty w Polsce i w USA przeciw  roszczeniom wysuwanym przez środowiska żydowskie,  dostrzegając w nich przejawy antysemityzmu. Oświadczenie WJRO wydano jeszcze przed sobotnią demonstracją środowisk patriotyczno-narodowych w Warszawie. „Protesty obejmowały antysemickie plakaty i wypowiedzi, włączając oskarżenia o to, że Żydzi popełniali przestępstwa przeciw Polakom w czasie Holokaustu i domagające się odszkodowań od Żydów” – napisano wówczas w komunikacie WJRO.

Organizacje żydowskie z USA stoją na stanowisku, że mają prawo do mienia lub finansowej rekompensaty za mienie należące niegdyś do obywateli II RP żydowskiego pochodzenia, którzy zginęli w czasie wojny i nie pozostawili prawnych spadkobierców. Ustawa JUST Act, zwana także ustawą 447, nakłada na władze USA obowiązek wspierania tych roszczeń. Kampanię propagandową w tej sprawie rozpoczęła właśnie WJRO.

Kresy.pl / Facebook

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zefir
  zefir :

  Aj waj,kukuryku,co za rejwach w polin kurniku! Geszeftowa machlojka żydowskiej sitwie z WJRD jeszcze nie wyszła.Nie ton nie język Żydów męczy lecz żal ,że wyłudzonych z Polski 300 mld dolarowych srebrników w ich kiesach jeszcze nie brzęczy.Żydowskie potrzeby ,jakby nie było ,tylko rosną-od Holokaustu tyle lat minęło,zaś poszkodowanych i ocalałych z niego Żydów tylko przybyło.

 2. franciszekk
  franciszekk :

  Źródła wielu historycznych holokaustów biorą się z ich: matactwa, skrajnej chciwości, kłamstw, niesprawiedliwych oszczerstw, skrajnego rasizmu i traktowania innych ludzi gorzej niż zwierzęta!!!……………
  W tzw. PO+lin (jeśli takowe będzie) Polacy traktowani będą tak samo jak obecnie ludność Palestyńska w Palestynie!

 3. agentsi
  agentsi :

  “„Jesteśmy rozczarowani tonem i językiem w Polsce odnośnie restytucji mienia w ostatnich tygodniach”

  To tak jakby złodziej powiedział, że jest rozczarowany tym, że osoba którą chce obrabować, założyła system alarmowy w swoim domu.

 4. sternik1
  sternik1 :

  Każdy znający przynajmniej w zarysie historię plemienia żmijowego powinien zdać sobie sprawę, że dalsza z nimi komitywa “prawicy” pisowskiej skończy się bardzo źle dla wszystkich Polaków. Innej możliwości nie ma. A kto jeszcze wierzy w “zapewnienia i obietnice” ws. JUST 447 wychodzące teraz ochoczo od >naczalnika< (tylko do wyborów) i powielane następnie masowo przez giermków przybocznych -ten nie tylko szkodzi sobie, ale naraża na ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO tak swoich najbliższych, jak przyszłe pokolenia. Szansa Konfederatów bardzo duża i jeśli tylko nie odwali palma komuś z czołówki, na jesień śmieci pozamiatane.

 5. tagore
  tagore :

  Najzabawniejsze w tej historii jest to ,że amerykańscy Żydzi uważali polskich Chasydów za heretyków i nie uważali za Żydów. Stąd niechęć do udzielenia im pomocy w czasie wojny.

 6. Henrykxx56
  Henrykxx56 :

  Amerykańscy kongres to sami Żydzi i to oni ustalili ustawę 447. A podpisał prezydent Tramp, bo został przekupiony przez Żydów 25 milionami na kampanie wyborczą i dlatego stał się prezydentem. A teraz niech się pochwali Tramp, że zięciem został Żyd. I Żydzi zrobili Trump, 37- letnia córka Donalda Trumpa, miała kandydować na prezesa Banku Światowego. To, za kim Tramp będzie bronił Polaków czy Żydów to nawet głupek będzie wiedział, za kim Tramp będzie bronił i powiedzą, że skorumpowany Żydowski pachołek, bo prezydentem miał być Ameryki Hillary Clinton i by wygrała żeby nie Żydzi. I tak mieszają Żydzi w Polsce, co chcą zmienić historie, że obozy są Polskie a nie pochwalą się, że mieli mordercę i kata Żydowskiego obozu Salomona Morela z czterema Żydowskimi pomocnikami Zgoda w Świętochłowicach gdzie wymordowali 2500 ludzi. I Żydzi szukali morderców po całym świecie a mieli jednego pod nosem i bronili go jak ognia, który nigdy nie stanął przed sadem i to ma być uczciwy Żyd on może mordować tylko ich jest zabronione, bo stajesz się antysemitą a kim są Żydzi jak nie mordercami i tego świat nie widzi. Czy Żydzi mają taką władze lub pieniądze, że mogą każdego przekupić tak jak Trampa? Nie wie czy ten 21 wiek jest taki, że ludzie zatracili honor i ambicje a rządzą pieniądze, że można ich przekupić to takich ludzi nie chce znać i im nigdy nie dam szacunku.

 7. Henrykxx56
  Henrykxx56 :

  Żydowskie zadłużenie wobec Polski
  Proszę o zapoznanie się z moimi obliczeniami i zaprezentowanie ich władzom USA. Ile Żydzi winni Polakom za nieoddane długi – według stanu z 1764 roku. Sprawę długów kahalnych szczegółowo opisał słynny naukowiec, historyk i historiozof profesor Feliks Koneczny w książce „Cywilizacja żydowska”.

  Według F. Konecznego dla żydowskich kahałów było „złotym interesem, żeby zapożyczać jak najwięcej u zamożniejszych Polaków; zadłużano się tak, aż strunka nareszcie pękła (..) W roku 1764 wyniosły długi organizacji żydowskich w ogóle bajeczną na owe czasy sumę półtrzecia miliona (tj. 2,5 miliona ówczesnych złotych), z czego około półtora miliona przypadło na pretensję duchowieństwa (przeważnie Jezuitów, Dominikanów i Franciszkanów), a około 900 tys. złotych polskich na pretensję magnaterii. Tego doliczyła się komisja sejmowa, wybrana do tego w roku 1764. Ileż pożyczek nie zarejestrowało się! Powyższa suma obejmuje jedynie zarejestrowane długi zaciągnięte przez kahały żydowskie u duchowieństwa i arystokracji. W sumie tej nie zostały ujęte długi zaciągnięte u bogatej szlachty, których wielkość Prof. F. Koneczny ocenił na około jednego miliona złotych. Po dodaniu tego około jednego miliona złotych do uprzednich dwóch i pół miliona złotych i po przeprowadzeniu rachunków jak powyżej dla trzech i pół miliona złotych z roku 1764 domniemywana suma obecnego żydowskiego długu względem Polski i Polaków wynosi 25 bilionów USD. Policzmy ilość ton złota jaką można kupić za sumę 25 bilionów USD przy cenie 1320 USD za uncję: Uwzględniając jedynie nie budzącą wątpliwości sumę z roku 1764 to jest 17900 mld USD i odejmując od tej sumy obecne żądania żydowskie wynoszące 300 mld USD to w dalszym ciągu Żydzi maja do spłacenia 17600 mld dolarów tylko za tę jedną szkodę finansową wyrządzoną Polsce i Polakom. Rzeczywista wartość żydowskich długów jest znacznie znacznie wyższa. Najpierw ureguluj to Żydzie Polsce a wtedy wołaj od Polski co ci się należy nawet ambasada Izraelska na pismo z dnia 22 maja 2018 roku nie odpisać ze Polsce są winni 17 bilionów 900 miliardów i od tego niech Żyd zacznie a nie będzie Polskę oczerniał. I niech się pochwalą mordercą i krwawym katem obozu Salomonie Morelu.