Nie ma żadnego planu wycofania żołnierzy USA z Syrii – wynika z informacji, do których dotarł Reuters.

Prezydent USA Donald Trump zgodził się na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, by amerykańscy żołnierze pozostali w Syrii „trochę dłużej”, tak aby doszło do pokonania Państwa Islamskiego. – podał w środę Reuters powołując się na wysoko postawione źródło w Białym Domu. Jednocześnie potwierdzono, że Trump opowiada się za stosunkowo szybkim wycofaniem wojsk z Syrii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W ostatnich dniach Trump dwukrotnie sygnalizował wolę szybkiego wyjścia USA z Syrii. Jednak, jak podało źródło Reutersa, na wtorkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego nie zatwierdził żadnego harmonogramu wycofania amerykańskiego kontyngentu. Jak podaje Reuters, prezydent USA chce zapewnić, że ISIS zostanie pokonane a pozostałe kraje regionu oraz ONZ włączą się w utrzymanie stabilności w Syrii.

Nie zamierzamy od razu się wycofywać, ale prezydent nie chce także poprzeć długookresowego zaangażowania. – powiedziało źródło Reutersa.

Przypomnijmy, że prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział w ostatni czwartek w Ohio, że w najbliższym czasie wojska USA wycofają się z Syrii, ponieważ to już czas aby „pozwolić innym zająć się sytuacją”. Wolę wyjścia z Syrii Trump potwierdził we wtorek na konferencji prasowej z przywódcami z państw bałtyckich. „Chcę wyjść. Chcę zabrać te wojska do domu. 17 bilionów dolarów zmarnowanych na Bliskim Wschodzie w ciągu ostatnich 17 lat, nic z tego nie mamy (…) oprócz śmierci i zniszczenia. To okropne. ” – mówił Trump. Jednocześnie sugerował, że istnieje możliwość rozszerzenia obecności wojskowej USA na Bliskim Wschodzie, jeśli inne kraje, na przykład Arabia Saudyjska, będą gotowe pokrywać koszty stacjonowania amerykańskich wojsk.

Wczoraj w komunikacie Białego Domu napisano, że USA pozostają zaangażowane w eliminowanie ISIS, ale amerykańska obecność wojskowa w Syrii „zbliża się do szybkiego końca” z powodu niemal całkowitego rozbicia Państwa Islamskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Tillerson: Wojska USA pozostaną w Syrii na czas nieokreślony [+VIDEO]

Kresy.pl / Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz