Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział w czwartek, że w najbliższym czasie wojska USA wycofają się z Syrii, ponieważ to już czas aby „pozwolić innym zająć się sytuacją”.

Donald Trump powiedział w czwartek w Ohio: Wyrzuciliśmy już ISIS. Niedługo wyjdziemy z Syrii. Pozwólmy innym zająć się już sytuacją.

Będziemy mieli 100% ziem kalifatu, jak go nazywają. Odbijemy to wszystko z powrotem – dodał prezydent. Wskazał również, że Stany Zjednoczone poniosły już duże wydatki w Syrii. Trump powiedział: Musimy wrócić do naszego kraju, do którego należymy, gdzie chcemy być.

Trump przypomniał, że Stany Zjednoczone wydały 7 bilionów dolarów na Bliskim Wschodzie, wskazując, że za te pieniądze budowane są szkoły, tylko po to by bojownicy je zniszczyli, podczas gdy nie ma pieniędzy na budowę szkoły w Ohio.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Budujemy szkoły, oni je wysadzają. Odbudowujemy szkołę, oni jeszcze jej nie wysadzili, ale zrobią to – powiedział Trump.

Prezydent USA stwierdził także, że na „murze” na granicy Korei Północnej i Południowej służy 32 tysiące żołnierzy Stanów Zjednoczonych, podczas gdy krajowa granica z Meksykiem nie jest chroniona w taki sposób.

Jeszcze w styczniu tego roku były Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson powiedział, że wojska USA pozostaną w Syrii na czas nieokreślony. Zapowiedział wtedy, że siły amerykańskie pozostaną, aby przeciwstawić się Państwu Islamskiemu, Baszszarowi Asadowi i wpływom irańskim.

Kresy.pl / politico.com / twitter.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz