Jerusalem Post, powołując się na doniesienia kuwejckiej gazety Al-Dżarida, podał że w zeszłym miesiącu 2 izraelskie F-35 spenetrowały przestrzeń powietrzną Iranu.

Według źródeł na jakie powołuje się „Al-Dżarida” przed tym jak izraelskie F-35 nad Iranem, przeleciały nad Syrią oraz Irakiem. Systemy radarowe, w tym rosyjski w Syrii, miały nie wykryć myśliwców. Jerozolimski dziennik dodaje, że F-35 krążyły na znacznej wysokości nad miejscami, które podejrzewa się o związki z irańskim programem nuklearnym. Izraelskie F-35 wzięły nawet na cel wybrane miejsca w irańskich miastach Bandar Abbas, Isfahan oraz Sziraz – zaznaczono.

The Jerusalem Post zauważa, że wejście w irańską przestrzeń powietrzną to sygnał zwiększających się napięć regionalnych, zwłaszcza w kontekście niedawnych ataków izraelskich w Syrii, w tym na irańskie bazy w tym kraju

Cytowane źródła nie podały, czy operacja została przeprowadzona we współpracy z USA.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Izrael przyznał się do przeprowadzenia około 100 nalotów w Syrii przez ostatnie pięć lat. Celami były m.in. instalacje wojskowe oraz konwoje Hezbollahu, który pozostaje sojusznikiem Teheranu. W lutym izraelskie myśliwce F-16 przeprowadziły atak na 12 celów w Syrii w odpowiedzi na naruszenie przestrzeni powietrznej Izraela przez drona, który miał być według Izraela konstrukcji irańskiej.

21 marca izraelska armia potwierdziła przeprowadzenie w 2007 roku ataku na syryjski reaktor jądrowy.

Kresy.pl / dziennik.pl / jpost.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz