Cła na niektóre rosyjskie towary wzrosną o 35%. Biały Dom ogłosił, że będzie to miało wpływ na 570 kategorii towarów z Rosji.

Jak podała w poniedziałek agencja RBK, powołując się na komunikat Białego Domu, Stany Zjednoczone podnoszą cła importowe na niektóre rosyjskie towary, zgodnie z postanowieniem prezydenta USA Joe Bidena.

Podniesienie stawek celnych na import niektórych towarów Federacji Rosyjskiej wynika z zawieszenia „normalnych stosunków handlowych” z Rosją.

Postanowienie Joe Bidena stwierdza, że ​​podwyżka ceł o 35% na niektóre inne produkty z Rosji, których wwóz nie był zakazany “jest uzasadniona i odpowiada interesom polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych”.

Dzień wcześniej Biały Dom ogłosił, że Waszyngton podniesie cła na ponad 570 kategorii rosyjskich towarów o wartości 2,3 mld dolarów, a ponadto nałoży ograniczenia wizowe na 500 rosyjskich urzędników oraz sankcje wobec prywatnych firm wojskowych i rosyjskich koncernów obronnych zaangażowanych w agresję na Ukrainę. Ponadto Departament Handlu USA wcześniej zapowiedział wprowadzenie ceł antydumpingowych na nawozy azotowe dostarczane z Rosji.

Na początku kwietnia Stany Zjednoczone zawiesiły normalne stosunki handlowe z Rosją i Białorusią. Takie posunięcie oznacza pozbawienie kraju przywilejów i podniesienie ceł na jego import. Inne kraje G7 wprowadziły podobne środki.

Na początku marca Stany Zjednoczone wprowadziły zakaz importu ropy i gazu z Rosji oraz zakaz importu rosyjskiej wódki, diamentów i produktów naftowych.

CZYTAJ TAKŻE: Biden: G7 ogłosi zakaz importu złota z Rosji

Kresy.pl / rbc.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply