Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że Rosja poinformowała USA o wycofaniu większości swojego personelu z Wenezueli. Tweet amerykańskiego prezydenta spotkał się z ironicznym komentarzem szefa rosyjskiej dyplomacji.

Rosja poinformowała nas, że zabrali większość swoich ludzi z Wenezueli – napisał Trump w poniedziałek na Twitterze, w dniu w którym przebywał z oficjalną wizytą w Wielkiej Brytanii. Amerykański prezydent nie sprecyzował, kogo Rosjanie wycofali z Wenezueli.

Twitterowe oświadczenie Trumpa skomentował w wywiadzie dla RBK minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Szef rosyjskiej dyplomacji twierdził, że Rosja nikogo nie informowała o wycofywaniu swojego personelu.

„Skąd wzięła się informacja, że +powiedzieliśmy+ Amerykanom, że zabieramy naszych specjalistów [z Wenezueli], nie mogę sobie nawet wyobrazić. Ale to budzi u mnie pytanie o jakość tych doradców, którzy przekazują informacje prezydentowi USA”  – powiedział Ławrow.

Szef rosyjskiego MSZ wyraził przypuszczenie, że Trump nawiązywał do artykułu, który ukazał się w niedzielę w Wall Street Journal, w którym napisano, powołując się na przecieki od osoby powiązanej z rosyjskim ministerstwem obrony, że Rosja wycofała swoich kluczowych doradców oraz instruktorów wojskowych z Wenezueli, redukując swój personel w tym kraju z około tysiąca do kilkudziesięciu osób. WSJ nazwał ten krok „ciosem dla Maduro”.

Ławrow nazwał doniesienia WSJ „fake newsem”. Według niego Rosja nigdy nie ukrywała, że do Wenezueli jeżdżą rosyjscy specjaliści w ramach obsługi kontraktów zawartych jeszcze w czasach Związku Radzieckiego. „Podawano liczbę – 95 ekspertów, którzy tam ostatnio polecieli i zakończyli regularne prace konserwacyjne niezbędne w ramach naszych zobowiązań wynikających z tych umów”  – twierdził szef rosyjskiej dyplomacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Media: Rosja wysłała do Wenezueli dwa samoloty z prawie 100 żołnierzami na pokładzie

Kresy.pl / TASS / WSJ
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz