Wciąż nie są znane ostateczne wyniki prawyborów prezydenckich w amerykańskim stanie Iowa. Od poniedziałku Demokraci liczą oddane głosy ręcznie z powodu problemów technicznych z komputerową aplikacją, która miała zliczać głosy.

Prawybory w Iowa odbyły się w poniedziałek, jednak do tej pory wciąż nie są znane ich ostateczne wyniki po stronie Demokratów. We wtorek rzeczniczka Demokratów powiadomiła, że głosy są liczone ręcznie, ponieważ stwierdzono „nieprawidłowości w zgłoszonych lokalnych rezultatach”. Zawiodła nowa aplikacja, która miała zliczać głosy.

Problemy Partii Demokratycznej wykorzystał Donald Trump, który bez trudu uzyskał nominację Partii Republikańskiej w Iowa. „Prawybory Demokratów to bezgraniczna katastrofa. Nic nie działa, tak jak wtedy, gdy rządzili krajem” – drwił Trump na Twitterze. „Jedyną osobą, która może ogłosić zwycięstwo w Iowa zeszłej nocy, jest +Trump+” – dodawał urzędujący prezydent USA.

Według CNN do środowego poranka Demokraci zdołali policzyć głosy z 71 proc. okręgów. Dość niespodziewanie prowadzi Pete Buttigieg, 38-letni były burmistrz miasteczka South Bend w Indianie, weteran wojny w Afganistanie, nie wymieniany wcześniej przez bukmacherów i media w gronie faworytów. Ten określany mianem „umiarkowanego” kandydat zgromadził obecnie 26,8 proc. głosów, nieznacznie wyprzedzając znanego z socjalistycznych poglądów senatora z Vermont Berniego Sandersa (25,2 proc.). Na dalszych miejscach znajdują się senator z Massachusetts Elizabeth Warren (18,4 proc.) oraz były wiceprezydent Joe Biden (15,4 proc.).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Orędzie Trumpa: prezydent USA krytykuje socjalizm, Pelosi podarła tekst orędzia [+VIDEO]

Kresy.pl / CNN / RMF FM

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz