Znany żydowski działacz związany z obecnym obozem rządzącym Polską Jonny Daniels skomentował dla „Wall Street Journal” Marsz Niepodległości.

„Znam wielu ludzi, którzy opuścili Warszawę, aby uciec od tego marszu” – powiedział Jonny Daniels, którego dziennikarz „Wall Street Journal” określa jako „konserwatywnego doradcę rządu” PiS. Daniels stwierdził także, że po tym gdy zaproponował delegalizację Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, które są organizatorami Marszu Niepodległości zaczął otrzymywać groźby pozbawienia życia. „Ludzie się boją i to nie jest miejsce, w którym Polska powinna być w setną rocznicę niepodległości Polski” – ocenił Daniels.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Tytułem artykułu znany amerykański dziennik twierdzi, że Marsz Niepodległości połączył w niedzielę „skrajnie prawicowe grupy” i jest „punktem zbornym politycznego marginesu Europy”. Zauważa też, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki kroczyli na czele marszu, „który stał się zbyt wielki by go zakazać” i „zbyt polityczny, by go zignorować”. Oceniają to jako potwierdzenie tego, że rząd PiS „nie może całkowicie zniszczyć takich ekstremistów”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Autor artykułu uznaje za stosowne podkreślić, że żaden europejski przywódca nie brał udziału w Marszu Niepodległości a warszawska „ambasada USA skłaniała Amerykanów do unikania go”. Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny określa jako „dwie organizacje, które przyjęły nazwy od faszystowskich młodzieżówek z lat 30” i twierdzi, że „ostatnio określiły Żydów >>piątą kolumną<< nielojalną wobec narodu”.

Czytaj także: Marsz Niepodległości w Jaszunach na Wileńszczyźnie [+FOTO]

wsj.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. nina.pl
    nina.pl :

    „nie może całkowicie zniszczyć takich ekstremistów”. Kużwa co to znaczy? do gazu z nimi czy może , bombardowania jak w Palestynie . W ten sposób Polacy , nie wyzwoleni ( EWROPEJCZYCY INTERNACJONALIŚCI ) a Polacy mają prane mózgi, a od tego już dwa kroki do wmawiania że polskość jest be i jeden krok do wcielenia Polski w człon jakiegoś tam PAŃSTWA EUROPEJSKIEGO ze wspólnym rządem i armią. Próbowali osobno kurdupel Napoleon, kurdupel Hitler a teraz kombinują wspólnie .