Znany żydowski działacz związany z obecnym obozem rządzącym Polską Jonny Daniels skomentował dla „Wall Street Journal” Marsz Niepodległości.

„Znam wielu ludzi, którzy opuścili Warszawę, aby uciec od tego marszu” – powiedział Jonny Daniels, którego dziennikarz „Wall Street Journal” określa jako „konserwatywnego doradcę rządu” PiS. Daniels stwierdził także, że po tym gdy zaproponował delegalizację Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, które są organizatorami Marszu Niepodległości zaczął otrzymywać groźby pozbawienia życia. „Ludzie się boją i to nie jest miejsce, w którym Polska powinna być w setną rocznicę niepodległości Polski” – ocenił Daniels.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tytułem artykułu znany amerykański dziennik twierdzi, że Marsz Niepodległości połączył w niedzielę „skrajnie prawicowe grupy” i jest „punktem zbornym politycznego marginesu Europy”. Zauważa też, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki kroczyli na czele marszu, „który stał się zbyt wielki by go zakazać” i „zbyt polityczny, by go zignorować”. Oceniają to jako potwierdzenie tego, że rząd PiS „nie może całkowicie zniszczyć takich ekstremistów”.

Autor artykułu uznaje za stosowne podkreślić, że żaden europejski przywódca nie brał udziału w Marszu Niepodległości a warszawska „ambasada USA skłaniała Amerykanów do unikania go”. Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny określa jako „dwie organizacje, które przyjęły nazwy od faszystowskich młodzieżówek z lat 30” i twierdzi, że „ostatnio określiły Żydów >>piątą kolumną<< nielojalną wobec narodu”.

Czytaj także: Marsz Niepodległości w Jaszunach na Wileńszczyźnie [+FOTO]

wsj.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    nina.pl :

    „nie może całkowicie zniszczyć takich ekstremistów”. Kużwa co to znaczy? do gazu z nimi czy może , bombardowania jak w Palestynie . W ten sposób Polacy , nie wyzwoleni ( EWROPEJCZYCY INTERNACJONALIŚCI ) a Polacy mają prane mózgi, a od tego już dwa kroki do wmawiania że polskość jest be i jeden krok do wcielenia Polski w człon jakiegoś tam PAŃSTWA EUROPEJSKIEGO ze wspólnym rządem i armią. Próbowali osobno kurdupel Napoleon, kurdupel Hitler a teraz kombinują wspólnie .