Egipt wyłoni pierwszego kosmonautę

Władze Egiptu rozpoczną procedurę selekcji obywatela, który stanie się pierwszym Egipcjaninem, który poleci w kosmos.

Rozpoczęcie procedury selekcji potencjalnych egipskich kosmonautów ogłosił szef Egipskiej Agencji Kosmicznej Mohamed al-Qousy w czasie spotkania z deputowanymi miejscowego parlamentu. Selekcja rozpocznie się już na początku przyszłego roku. Procedura będzie trwać sześć lat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Testy psychologiczne i sprawności fizycznej potrwają 2-3 lata, jak napisał w czwartek informujący o sprawie portal dziennika „Rzeczpospolita”. W kolejnym etapie grypa wyselekcjonowanych będzie testowana w warunkach odzwierciedlających te na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej krążącej na orbicie okołoziemskiej. Jak podkreślił al-Qousy jako kandydaci na pierwszego egipskiego kosmonautę rozpatrywani będą zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Coraz więcej państw próbuje realizować swoje ambicje kosmiczne. Nie tylko wysyłania swoich obywateli w kosmos ale budowy własnego przemysłu kosmicznego, możliwości wynoszenia obiektów w kosmos i budowy sieci infrastruktury w przestrzeni okołoziemskiej. Dzięki własnemu programowi kosmicznemu Chiny były w stanie zorganizować swój własny system geolokalizacyjny alternatywny wobec tego zapewnianego przez amerykańskie Google. Daje to Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej całkowitą autonomię strategiczną w sytuacji gdy coraz większa liczba systemów uzbrojenia polega na tego rodzaju systemach.

Indie chcą natomiast umieścić na orbicie własną stację kosmiczną jeszcze przed 2030 r.

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz