Decyzja w sprawie „merytorycznego i organizacyjnego opracowania zintegrowanego programu edukacji seksualnej” będzie podjęta 31 stycznia.

Portal Pch24.pl informuje, że wprowadzenie programu w życie chce prezydent Słupska Robert Biedroń. „W uzasadnieniu do projektu czytamy m.in., że prowadzona w polskich szkołach od 1 września 2017 roku edukacja seksualna 'jest zawężona do wybranych tematów prezentowanych w sposób ogólny’. Zdaniem projektodawców budzi to wątpliwości 'co do stanu wiedzy naukowej’, jaka jest przekazywana dzieciom i młodzieży podczas kursu.W uchwale dano do zrozumienia, że treści przygotowane przez MEN w zakresie edukacji seksualnej są przeżytkiem, ponieważ „nie zawierają istotnych elementów z zakresu nowoczesnej edukacji seksualnej”. Chodzi m.in. o braki programowe dotyczące „równouprawnienia w związkach seksualnych czy samodecydowania o sobie'” – informuje portal.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4161.49 PLN    (18.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Radni powołali się również na analizy sporządzone przez Rzecznika Praw Obywatelskich, według których „podręczniki szkolne stereotypowo traktują m.in. role płciowe i osoby starsze, a prezentowane w nich treści nie znajdują odzwierciedlenia w danych statystycznych i badaniach naukowych np. w odniesieniu do orientacji seksualnej czy transpłciowości”. „Nowoczesna edukacja seksualna” ma służyć, według radnych, podniesieniu „jakości w zgodzie z obowiązującym stanem wiedzy naukowej oraz standardami równego traktowania”.

Obecny program edukacji seksualnej, aprobowany przez MEN, ma uniemożliwiać uczniom „świadome wkraczanie” w sferę seksualności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biedroń chce być prezydentem Polski 

Kresy.pl / Pch24.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz