„Podjęliśmy, wspólnie z Katarzyną Lubnauer, decyzję o budowie koalicji PO-Nowoczesna na tegoroczne wybory samorządowe” – powiedział Grzegorz Schetyna w piątek.

Uzgodniona koalicja ma objąc wybory do sejmików wojewódzkich. Schetyna powiedział, że koalicja ” będzie otwarta także dla innych formacji politycznych”. Podkreślił, że wybory do sejmików „są solą tych wyborów, są czymś najważniejszym, bo piszą mapę polityczną polskich województw”.

„Jesteśmy zdecydowani na współpracę; jesteśmy przekonani, że to droga, która połączy nasze ugrupowania, odpowie też na oczekiwania wyborców naszych partii, a także da szansę nam zbudować wspólny program” – stwierdził szef PO.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że według sondażu IBRIS, wyborcy PO i Nowoczesnej chcą zjednoczenia obu partii. Takiego zdania jest 72 proc. wyborców PO oraz 65 proc. wyborców Nowoczesnej.

Zwolennicy takiego rozwiązania nie chcą jednak, by zjednoczenie nastąpiło pod szyldem jednej z partii. Ich zdaniem, nowe, połączone ugrupowanie powinno przyjąć wówczas inną nazwę. Uważa tak 71 proc. wyborów PO i aż 86 proc. wyborców Nowoczesnej. Ankietowanym zadano też pytanie, czy widzą szanse na powstanie nowego ugrupowania na lewicy. Taki wariant popiera połowa wyborców SLD i Razem (po 50 proc.). Ich zdaniem, nowa partia powinna być budowana pod przewodnictwem Barbary Nowackiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowoczesna chce w sojuszu ze ślązakowcami chce chce uznania gwary śląskiej za język

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      lp :

      @zefir Od 2015 r czyli momentu „cudownego” objawienia się kliki Rysia 6 Króli wiadomo było, ze za tym stoi post esbecja a cała gra obliczona jest na ratowanie schedy po skompromitowanej PełO, czyli utrzymaniu się przy korycie. Oby po tym „zjednoczeniu” wspólnie popłynęli do rynsztoka historii gdyż tam właśnie jest miejsce odpowiednie dla antypolskich kanalii.