Naczelny rabin Polski komentował incydenty, które miały miejsce na Marszu Niepodległości.

Jak powiedział Michał Schudrich: „To jest bardzo bolesne, kiedy drugi obywatel Polski mówi, że nie ma dla mnie miejsca. Mam takie bardzo abstrakcyjne pytanie: jeżeli nie ma w Polsce miejsca dla Żydów, to co będzie, jeżeli Jezus będzie chciał przyjechać do Polski? To znaczy, że dla niego też nie będzie miejsca? Być może, jeżeli nie ma miejsca dla Żydów, to nawet Jezus nie może być tutaj”

Rabin zaznaczył również, że „każdy człowiek powinien pytać, dlaczego na 11 listopada był taki marsz, z takimi hasłami, których wcześniej nie było?”. „Co się stało? Co się zmieniło?”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Schudrich zauważył również, że „liczba antysemitów w Polsce nie zwiększyła się, ale ci, którzy są, czują się silniejsi”.

17 listopada Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielami środowisk żydowskich. Jak napisano w komunikacie: „Obaj reprezentanci ZGWŻ podziękowali prezesowi Kaczyńskiemu za stałe poparcie, jakiego rząd jego partii udziela na arenie międzynarodowej Izraelowi, i za osobiste wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego w tej kwestii. Przekazali mu także w prezencie kopię oświadczenia rabinów polskich z 2 września 1939r., wzywającego Żydów do wspólnej obrony zagrożonej ojczyzny”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rasistowska oferta stażowa w BBC. Warunek – nie bądź biały

Wspomniano również o Marszu Niepodległości. Przedstawiciele społeczności żydowskiej wyrazili „oburzenie rasistowskimi hasłami wznoszonymi podczas tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie. Prezes Kaczyński stwierdził, że także on jest tym hasłom stanowczo przeciwny”.

Kresy.pl / PAP

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Rabin Schudrich, za Israelem się wstawia,chociaż to Żyd swój.Niby Starszy i Mądrzejszy a nie dostrzega,że w Israelu nie hasłami lecz zbrojnym i prawnym czynem rasizm się uprawia.Panie rabi Michale,po co nakręcasz spiralę oburzenia Marszem Niepodległości,wymyślnymi sztucznymi duperelami,gdy wspólna Rzeczypospolita lewactwem zagrożona?

  2. jaro7
    jaro7 :

    „Przekazali mu także w prezencie kopię oświadczenia rabinów polskich z 2 września 1939r., wzywającego Żydów do wspólnej obrony zagrożonej ojczyzny”.Oj żydek,wspólnie z ukrami i białorusinami mordowaliście wtedy Polaków na Kresach.Zakładaliście milicje komusze i wskazywaliście drogi sovietom a potem jak w Grodnie pokazywaliście których Polaków trzeba zamordoweać.Wy się zydki nie wybielajcie bo jacy byliście i jesteście to wiemy.A o wasz słynny „antysemityzm” się nie martwcie,wy zawsze tak postępujecie(jak choćby teraz) ze on wzrośnie.