W ofercie dwunastomiesięcznego stażu w BBC dla adeptów dziennikarstwa umieszczono warunek bycia członkiem niebiałej mniejszości.

W ofercie rocznego stażu w BBC jaka pojawiła się na brytyjskich portalach z ogłoszeniami przez pracę zaznaczono, że jest on skierowany wyłącznie do osób czarnych, Azjatów lub niebiałych członków mniejszości etnicznych.

Podczas dwunastomiesięcznego stażu zatrudniona osoba ma pracować w sekcji wiadomości krajowych i ze świata.

Stacja już wcześniej oświadczała, że prowadzi programy stażowe zamknięte dla białych i broniła się twierdząc, że w ten sposób walczy o równość osób z mniejszości etnicznych. Zdaniem kierownictwa stacji „pozytywna dyskryminacja” nie powinna być przedmiotem sporów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

BBC ogłosiło w 2016 roku, że do 2020 roku czarni, Azjaci i członkowie nie białych mniejszości etnicznych będą stanowić nie mniej niż 15 proc. zatrudnionych i kierownictwa stacji. Ten sam odsetek ma dotyczyć osób pokazywanych na ekranie telewizyjnym.

Ogłoszenie z zaznaczeniem, że poszukiwane są osoby niebiałe można znaleźć pod tym linkiem.

Kresy.pl / facebook.com / bbc.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz