Premier Izraela Binjamin Netanjahu przybył z wizytą do Rosji.

Przywódcy Rosji i Izraela spotkali się dzisiaj w Muzeum Żydowskim i Centrum Tolerancji w Moskwie. Władimir Putin powiedział, że wizyta ma miejsce w czasie, gdy cały świat wspomina ofiary Holokaustu. „Jak zapewne wiesz, w naszym kraju było wiele ofiar, praktycznie w każdej rodzinie, Wielu spośród Żydów eksterminowanych przez nazistów było obywatelami radzieckimi, którzy wnieśli ogromny wkład w zwycięstwo nad nazizmem” – powiedział rosyjski prezydent.

Putin zapowiedział, że będzie rozmawiał z Netanjahu o relacjach dwustronnych i sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Spotkanie Putina z Netanjahu ma miejsce w sytuacji dalszej eskalacji przemocy w Syrii. Jest to już piąta wizyta Netanjahu w Rosji w przeciągu ostatnich dwóch lat.  Premier Izraela wieloktronie wyrażał wobec Putina izraelskie obawy w obliczu rosnącej obecności Iranu w Syrii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bloomberg: Putin wypełnia próżnię na Bliskim Wschodzie

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. RAFALXJXJXJ
  RAFALXJXJXJ :

  Włożyliśmy kij w szprychy chazarskiego planu obarczania Polski winą za 2wś. Pamiętamy
  17 września 39 i współdziałanie żydów z sowietami a potem holokaust Polaków pod stalinowską okupacją, wspólna z Niemcami akcje AB i rabowanie naszych zasobów narodowych . Podobno sam Putin jest jewrejem czyli żydem z dokumentem wystawionym
  przez władze rosyjskie w 2000r na nazwisko Wowan Szełomow alias Władimir Putin.
  Pochodzenie zobowiązuje do bliskich kontaktów z diasporą w Moskwie i Natanjahu w Tel-Awiwie.