Prezydent Rosji wysłał telegram gratulacyjny do prezydenta Turkmenistanu Gurbanguly Berdimuhamedowa z okazji Święta Niepodległości tego kraju.

Putin w telegramie zaznaczył, że Moskwa przywiązuje dużą wagę do strategicznego partnerstwa z Aszchabadem – poinformowało w niedzielę kremlowskie biuro prasowe.

„Wasz kraj z pewnością podąża drogą rozwoju społeczno-gospodarczego” – przekazał Putin, zwracając uwagę, że prowadzący politykę neutralności Aszchabad wnosi znaczący wkład w stabilność i bezpieczeństwo w Azji Centralnej.

Putin podkreślił, że Moskwa przywiązuje dużą wagę do strategicznego partnerstwa z Turkmenistanem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jestem przekonany, że dzięki wspólnym wysiłkom będziemy nadal aktywnie rozszerzać dialog dwustronny w różnych obszarach, a także konstruktywną współpracę w zakresie stawiania czoła wyzwaniom i zagrożeniom dla bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym pandemii COVID-19. Niewątpliwie wpisuje się to w podstawowe interesy naszych zaprzyjaźnionych narodów” – stwierdził Putin.

CZYTAJ TAKŻE: Intensywne walki w Górskim Karabachu

Kresy.pl / tass.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz