Prezydent Rosji uważa, że Zachód za pomocą portali społecznościowych może wpłynąć na wynik marcowych wyborów prezydenckich w kraju.

Rosyjski prezydent wskazuje, że powodem decyzji o monitorowaniu portali społecznościowych jest możliwość podjęcia przez Zachód próby wpływu na sytuację polityczną w Rosji przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 18 marca 2018 roku.

Putin podkreślił, że celem tego typu działań jest zablokowanie wpływu zagranicy na wewnętrzną rosyjską politykę. Należy sprawdzić w jaki sposób niektóre struktury działają w portalach społecznościowych w internecie, na ile są zaangażowane w nasze polityczne wewnętrzne życie – tłumaczył rosyjski prezydent podkreślił Putin. Zaznaczył także, że konieczne jest analiza zachowania tych portali podczas kampanii prezydenckiej.

ZOBACZ TAKŻE: Putin będzie ponownie kandydował w wyborach prezydenckich

Zapowiedź Putina dotyczyła nowych zmian w prawie, w tym ustawy o “zagranicznych agentach” czyli działających w Rosji organizacjach otrzymujących pieniądze zza granicy.

Władimir Putin 6 grudnia potwierdził swój start w wyborach prezydenckich w Rosji. Prezydent Rosji poinformował o tym podczas spotkania z robotnikami Gorkowskich Zakładów Samochodowych w Niżnym Nowogrodzie. Putin odwiedził zakłady produkujące samochody GAZ z okazji ich 85-lecia.

Putin oświadczył wtedy, że nie ma lepszego miejsca i lepszej okazji, by o tym ogłosić i zadeklarował: Wysunę swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Kresy.pl / rmf24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply