Rosyjska marynarka wojenna jest w stanie wykryć każdego wroga i zadać nieunikniony cios – powiedział w niedzielę prezydent Rosji Władimir Putin. Słowa padły przy okazji parady sił morskich Federacji Rosyjskiej.

Rosja stale i z powodzeniem ulepsza swoje uzbrojenie morskie i może wykryć każdego wroga, a także w razie potrzeby wyprowadzić nieunikniony cios – agencja “Tass” cytuje wypowiedź prezydenta Rosji, która padła podczas parady sił morskich.

“Jesteśmy w stanie wykryć każdego podwodnego, nawodnego, powietrznego wroga i jeśli będzie to konieczne, przeprowadzić na niego nieunikniony atak” – powiedział Putin. Rosyjski prezydent wyraził opinię, że dziś rosyjska marynarka wojenna ma potencjał, by chronić rosyjskie interesy.

Zobacz także: Putin: Incydent z brytyjskim niszczycielem był wyraźną prowokacją

Pod koniec czerwca bieżącego roku rosyjska Flota Oceanu Spokojnego po raz pierwszy prowadziła ćwiczenia w centralnej części największego oceanu świata.

W drugiej połowie marca br. dowódca rosyjskiej marynarki wojennej oświadczył, że strategiczny krążownik podwodny Projektu Boriej-A Kniaź Oleg oraz atomowe okręty podwodne Projektu Jasen Kazań i Nowosybirsk wejdą do służby w rosyjskiej marynarce wojennej do końca tego roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Francja prowadzi w kosmosie ćwiczenia wojskowe z udziałem satelitów

Czytaj także: Rosyjski dowódca chwali się, jak jego okręt podwodny przepłynął przez Cieśninę Beringa, niewykryty przez USA

tass.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply