PSL przestanie być klubem poselskim?

Poseł Mieczysław Baszko opuścił PSL i przeszedł do ugrupowania Jarosława Gowina Porozumienie – podaje Fakt24.

Baszko jeszcze nie potwierdził oficjalnie tej informacji. Poseł był marszałkiem województwa podlaskiego w latach 2014-2015. Rok później z list PSL – jako lider listy okręgu podlaskiego – zdobył mandat posła.

Władze PSL opublikowały oświadczenie, w którym zapewniały, że „pogłoski o końcu klubu są mocno przesadzone”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z kolei wicemarszałek Senatu Adam Bielan, członek władz Porozumienia, powiedział, że przejście posła Baszko „jest bardzo prawdopodobne”. Ma to być kwestią „kilkudziesięciu godzin”.

„W ostatnich wyborach parlamentarnych PSL uzyskał 16 mandatów i założył klub parlamentarny. Zgodnie z regulaminami Sejmu potrzebnych jest do tego 15 posłów.  W zeszłym roku z klubu odeszła Andżelika Możdżanowska; dołączyła do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Została też sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz pełnomocnikiem rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw” – informuje TVP Info.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż CBOS: PiS z poparciem 44 proc. badanych po rekonstrukcji rządu

Kresy.pl / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz