Kongresmen Josh Gottheimer z New Jersey wraz z innymi członkami Kongresu zwróci się z formalną prośbą do prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa o uznanie katarskiej telewizji Al Jazeera za “obcego agenta”.

“New York Times” informuje, że formalna prośba w tej sprawie ma się pojawić już wkrótce. Co więcej, stanowisko kongresmenów jest pokłosiem, jak informuje “NYT”, dziennikarskiego śledztwa Al-Jazeery w sprawie lobby izraelskiego w USA. Telewizja miała posłużyć się w tym celu ukrytymi kamerami i dziennikarzem pracującym pod przykrywką i uczestniczącym w spotkaniach czołowych organizacji lobby.

Szef działu dziennikarstwa śledczego Al-Jazeery, Clayton Swisher ujawnił, że film ukaże “jak funkcjonuje lobby izraelskie w Ameryce oczami tajnego reportera”.

“Katarczycy są złymi aktorami” – powiedział Gottheimer. Kongresmen z New Jersey jest znany ze swoich proizraelskich poglądów. Określa siebie jako “proizraelskiego, probiznesowego postępowca” i współpracuje m.in z organizacją American Israel Public Affairs Committee (AIPAC), powszechnie uważaną za czołowy podmiot lobby izraelskiego w USA.

Komenatrze padły w konteście wizyty katarskiej delegacji w Waszyngtonie, na czele której stał minister spraw zagranicznych Kataru Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Telewizja RT zarejestrowana w USA jako obcy agent

Kresy.pl / New York Times / Haaretz / Jewish LinkNJ

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply