WZŁ-1 wyposaży wnętrza kontenerów w sprzęt do obsługi technicznej przeznaczonego dla Polski systemu Patriot, przeprowadzi integrację kluczowych komponentów, a także testy końcowe i weryfikację produktów końcowych.

We wtorek w specjalnym komunikacie Raytheon Missiles & Defense, dział firmy Raytheon Technologies poinformował o podpisaniu umowy podwykonawczej z zakładami WZŁ-1 w Zegrzu, czyli spółką należącą do PGZ i Konsorcjum PGZ-Wisła. Zgodnie z umową WZŁ-1 będzie świadczyć usługi wsparcia dla systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot, przeznaczonego dla Polskich Sił Zbrojnych.

Raytheon przypomina też, że w ramach niedawno zawartej umowy, WZŁ-1 wyposaży wnętrza kontenerów w sprzęt do obsługi technicznej systemu Patriot, przeprowadzi integrację kluczowych komponentów, a także testy końcowe i weryfikację produktów końcowych. Obejmują one centrum serwisowania akumulatorów, element obsługi średniego poziomu oraz transporter małych części zamiennych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„WZŁ-1 będzie ściśle współpracować z OBR CTM, spółką zależną PGZ wchodzącą w skład  Konsorcjum PGZ-Wisła, który zaprojektuje wyposażenie wnętrza kontenera. Ponadto WZŁ-1 współpracować będzie z polskimi partnerami przemysłowymi, którzy dostarczą kontenery na sprzęt do obsługi technicznej systemu (Agregaty Pex Pool Plus) oraz naczepy, na których będą mieścić się kontenery (Demarko)” – podano w komunikacie.

Shawn Rantas, dyrektor ds. polskiego programu Patriot w Raytheon Missiles & Defense zaznaczył, że WZŁ-1 i inni polscy partnerzy przemysłowi tego amerykańskiego koncernu są „cennymi członkami” zespołu Patriot i znacząco przyczynili się do postępu prac. Uważa, że dzięki temu pierwsza faza programu „Wisła” jest realizowana zgodnie z harmonogramem.

„Chcemy budować partnerskie relacje z kolejnymi polskimi firmami, aby tworzyć dalsze okazje do współpracy ekonomicznej,  opierające się na lokalnej specjalistycznej wiedzy i technologii” – mówi cytowany w komunikacie Rantas.

WZŁ-1 jest jednym z dziewięciu polskich partnerów-dostawców, którzy aktywnie uczestniczą w realizacji zawartych z Raytheon Missiles & Defense kontraktów  na obsługę techniczną i produkcję elementów systemu Patriot w ramach pierwszej fazy programu „Wisła”. Z kolei Raytheon Missiles & Defense to dział Raytheon Technologies.

„Jako przedsiębiorstwo, Raytheon Technologies wspiera rozwój gospodarczy Polski, a jednocześnie pomaga zapewnić jej bezpieczeństwo” – czytamy w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 oraz koncern Lockheed Martin rozpoczynają budowę nowego zakładu produkcyjnego w Dęblinie, który będzie produkował części do pocisków systemu Patriot. Z kolei Jelcz i Wojskowe Zakłady Uzbrojenia wyprodukują ciągniki siodłowe przeznaczone do transportu pocisków polskich baterii Patriot.

Zobacz też: Polska firma realizuje kontrakt na anteny IFF dla Patriotów

Przeczytaj: Dziennik Zbrojny: szanse i czarne scenariusze dla programu „Narew”

Kresy.pl / mat. pras.

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz