Polska musi wybudować płot na granicy z Ukrainą – przekonywał w piątek w rozmowie z redaktorem Mateuszem Pławskim profesor Andrzej Zapałowski.

Profesor Andrzej Zapałowski podczas piątkowej rozmowy z redaktorem Mateuszem Pławskim na kanale naszego portalu przekonywał, że Polska musi wybudować płot na granicy z Ukrainą.

Zobacz też: Rzeczniczka Straży Granicznej: białoruskie służby potwierdzają, że koczujący cudzoziemcy są na Białorusi

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3104.49 PLN    (14.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Myślę, że to jeszcze nie jest ten etap żeby mówić o wojnie hybrydowej, to są działania, które przede wszystkim mają na celu spowodowanie pewnego odwetu za domniemania, które rząd białoruski ma w stosunku do rządu polskiego w sprawie wywołania kolorowej rewolucji” – mówił profesor Zapałowski podczas wywiadu dla kanału KresyTV.

„Oczywiście pod działania hybrydowe można podciągnąć wiele elementów, niektórzy specjaliści z zakresu bezpieczeństwa mówią o działaniach pośrednich czy też o innych formach działań, które mają na celu uderzenie w jakiś sposób w przeciwnika. Dzisiaj wojny niekinetyczne, mają oczywiście inną dynamikę, to jest przede wszystkim próba tworzenia szarych stref bezpieczeństwa na określonych terytoriach w określonych krajach, czyli próba uderzenia w zasoby gospodarcze, społeczne, demoralizacje społeczeństwa i tak dalej”.

Zobacz też: Przedstawiciel Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców spotkał się z koczującymi na polsko-białoruskiej granicy

Zachęcamy też do obejrzenia poprzednik filmów na naszym kanale:

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz