Senator prof. Jan Żaryn w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i” zwrócił uwagę prowadzącej, że miesza neonazistów z narodowcami, co jest „niegrzeczne”.

W programie „Kropka nad i” prof. Jan Żaryn rozmawiał z Moniką Olejnik na temat grupki neonazistów, których funkcjonowanie pokazali w reportażu dziennikarze „Superwizjera”. Nie ma cienia wątpliwości, że organizacje nazistowskie, jeśli w ogóle w Polsce istnieją, powinny być zdelegalizowane. Wszystko wskazuje na to, że materiał dotyczy występku, który powinien być prawnie ścigany – podkreślił prof. Jan Żaryn.

Senator dodał także, że przedstawione w reportażu zachowania stanowią „margines marginesu”. Zadziwia mnie taka strasznie daleko idąca, niech będzie pozytywnie – wrażliwość, a ja bym nazwał histerią, dotycząca incydentu, który dla wszystkich Polaków jest oczywisty, do ścigania – dodał historyk.

ZOBACZ TAKŻE: Reportaż TVN24 o neonazizmie w Polsce. Reaguje m. in. premier

Polityk zwrócił też uwagę na fakt, iż materiał został wyemitowany kilka miesięcy po nagraniu: Jeżeli prawdą jest, że to materiał nagrywany w związku z rocznicą urodzin Adolfa Hitlera, to musiał być nagrywany w kwietniu, a nie w maju, to dlaczego nie poinformował wcześniej prokuratury?

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W trakcie programu prof. Żaryn zwrócił również uwagę Monice Olejnik: Pani miesza nazistów z narodowcami. To jest po prostu niegrzeczne!

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz