Senator prof. Jan Żaryn w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i” zwrócił uwagę prowadzącej, że miesza neonazistów z narodowcami, co jest „niegrzeczne”.

W programie „Kropka nad i” prof. Jan Żaryn rozmawiał z Moniką Olejnik na temat grupki neonazistów, których funkcjonowanie pokazali w reportażu dziennikarze „Superwizjera”. Nie ma cienia wątpliwości, że organizacje nazistowskie, jeśli w ogóle w Polsce istnieją, powinny być zdelegalizowane. Wszystko wskazuje na to, że materiał dotyczy występku, który powinien być prawnie ścigany – podkreślił prof. Jan Żaryn.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Senator dodał także, że przedstawione w reportażu zachowania stanowią „margines marginesu”. Zadziwia mnie taka strasznie daleko idąca, niech będzie pozytywnie – wrażliwość, a ja bym nazwał histerią, dotycząca incydentu, który dla wszystkich Polaków jest oczywisty, do ścigania – dodał historyk.

ZOBACZ TAKŻE: Reportaż TVN24 o neonazizmie w Polsce. Reaguje m. in. premier

Polityk zwrócił też uwagę na fakt, iż materiał został wyemitowany kilka miesięcy po nagraniu: Jeżeli prawdą jest, że to materiał nagrywany w związku z rocznicą urodzin Adolfa Hitlera, to musiał być nagrywany w kwietniu, a nie w maju, to dlaczego nie poinformował wcześniej prokuratury?

W trakcie programu prof. Żaryn zwrócił również uwagę Monice Olejnik: Pani miesza nazistów z narodowcami. To jest po prostu niegrzeczne!

Kresy.pl / dorzeczy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz