Nowe obostrzenia wprowadzone w Niemczech zakładają, że osoby niezaszczepione nie będą mogły wchodzić na teren większości sklepów i obiektów rekreacyjnych. Niewykluczone też, że od lutego 2022 roku szczepienia w Niemczech będą obowiązkowe.

Ustępująca kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz jej następca Olaf Scholz spotkali się z liderami władz regionalnych, aby omówić temat obostrzeń, których wprowadzenie miałoby pomóc w walce z czwartą falą koronawirusa SARS-CoV-2.


Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w piątek, że żołnierze Wielkiej Brytanii i Estonii przybyli już do Polski. (więcej…)


Białoruski przywódca Aleksandr Łukaszenko zapowiedział, że wspólne, białorusko-rosyjskie ćwiczenia zostaną przeprowadzone przy granicy z Ukrainą. Pierwszy etap manewrów rozpocznie się tej zimy.

W rozmowie z szefem rosyjskiej, państwowej agencji informacyjnej „Rossija Siewodnia” białoruski przywódca Aleksandr Łukaszenko powiedział, że Białoruś i Rosją przeprowadzą manewry wojskowe. Mają się one odbyć przy granicy z Ukrainą.


Aleksandr Łukaszenko potwierdził, że Rosja dostarczyła do centrum szkoleniowego koło Grodna system obrony powietrznej S-400 w wersji bojowej. Białoruski przywódca jest zainteresowany także systemami S-500.

Białoruska agencja BelTA zamieściła w środę wieczorem kolejny fragment niedawnego wywiadu Aleksandra Łukaszenki dla szefa państwowej, rosyjskiej agencji informacyjnej „Rossija Siegodnia”, Dmitrija Kisielowa. Ta część rozmowy dotyczyła kwestii pozyskania przez Białoruś rosyjskich systemów obrony powietrznej S-400. Białoruski przywódca już wcześniej otwarcie deklarował, że jego kraj chciałby posiadać taką broń.


Sąd aresztował na 3 miesiące 4 obywateli Ukrainy. Mężczyźni usiłowali przewieźć łącznie 15 obywateli Iraku i obywatela Syrii. Wszyscy usłyszeli zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. (więcej…)


Testy systemu 5G będzie prowadzić w Rosji konsorcjum trzech spółek telekomunikacyjnych: Megafon, Rostielekom i Wympiełkom.

Konsorcjum Nowyje Cyfrowyje Rieszenija zwróciło się to władz o przyznanie częstotliwości na jakich mogłoby ono przeprowadzić testy systemu 5G. Jak podała w środę agencja informacyjna Interfax Państwowa Komisja do Spraw Częstotliwości Radiowych (GKRCz) przyznała konsorcjum prawo do przeprowadzenia testów w paśmie 4400-4990 MHz.


Cenisz naszą pracę?

Doceń ją

Pin It on Pinterest