Ruszyła akcja Stowarzyszenia linia102.pl „Zapalmy znicze na mogiłach w Niżankowicach”. Stowarzyszenie nie daje o sobie zapomnieć i już po raz czwarty zbiera znicze oraz darowizny na zakup zniczy przed uroczystością Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Jak w poprzednich latach, zostaną one przewiezione drezynami i zapalone na mogiłach braci kolejarzy oraz Polaków i ich rodzin spoczywających na obczyźnie w Niżankowicach.

Będzie to możliwe dzięki PKP Polskie Linie Kolejowe SA, Straży Granicznej i Urzędowi Celnemu po polskiej stronie oraz Obwodowej administracji państwowej ze Lwowa, Straży Granicznej i Urzędowi Celnemu po stronie ukraińskiej.
Wyjazd specjalny pod nadzorem Stowarzyszenia linia102.pl odbędzie się pod koniec października. Będzie to czternasty już przejazd przez nieistniejące na mapach Europy i świata kolejowe przejście graniczne Malhowice – Niżankowice.

W 2017 roku zapalono ponad 500 zniczy, w 2018 już 740. Niech tego roku będzie co najmniej tyle samo.

Znicze można przynieść osobiście do linia102.pl, ul. Mickiewicza 27 w Przemyślu, przy okazji wypić dobrą kawę w klubo-kawiarence Wars. Zapraszamy!

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję finansowo, mogą dokonać wpłat darowizn na konto: BPS O/Przemyśl 98 1930 1318 2740 0727 1263 0001

Witold Homan
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz