Prezydium Sejmu zdecydowało dać możliwość tylko wybranym na zabranie głosu w trzecim czytaniu ustawy budżetowym – protestuje Konfederacja. Podczas piątkowej konferencji prasowej posłowie tej partii poinformowali, że głos będą mogły zabrać tylko przedstawiciele PiS, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i Polski 2050.

Podczas piątkowej konferencji prasowej posłowie Konfederacji poinformowali, że Prezydium Sejmu zdecydowało dać możliwość tylko wybranym na zabranie głosu w trzecim czytaniu ustawy budżetowym. Głos będą mogły zabrać tylko PiS, Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL, Polska 2050.

Według posła Kulerzy, Konwent Seniorów argumentuje, że Konfederacja nie otrzyma głosu ze względu na niestosowanie się do zarządzeń ws. noszenia maseczek, a także ze względu na niewłaściwe zachowanie się Grzegorza Brauna.

„Kiedy rząd wisi na włosku, głosowania przechodzą pojedynczymi głosowaniami, a posłowie partii rządzącej grożą, że nie zagłosują za budżetem jeżeli przejdzie ustawa o segregacji sanitarnej, nasi posłowie są wykluczani z głosowań” – zdaniem posła Kuleszy takie zachowanie jest próbą manipulowania demokracją.

Zobacz też: Konfederacja: Unijny pakiet mobilności zniszczy polską branżę transportową [+WIDEO]

„Zjednoczona koalicja okrągłostołowa, jak tylko widzi, że coraz więcej Polaków popiera Konfederację to po prostu idą ramię w ramię, żeby zablokować nam głos, żeby uniemożliwić nam zgłoszenie wniosku formalnego” – przekonywał poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. „Każda siła polityczna mogła zgłosić wniosek formalny. Pokazuje to jasno, dzisiaj Konfederacja jako jedyny głos opozycji realnej jest blokowany i będzie blokowany”.

„Sytuacja, w które wypowiadane są kłamstwa i nikt już nie reaguje i nikt już nie rozróżnia prawdy od kłamstwa, to sytuacja, w której już jakakolwiek debata jest niemożliwa. Debata parlamentarna polega na tym, że mamy jakiś elementarny szacunek dla prawdy. Pani Marszałek twierdzi, że Grzegorz Braun zakłóca debatę, a jest to literalnie nieprawda, bo siedzi spokojnie i nie podejmuje żadnej działalności” – przekonywał Krzysztof Bosak.

Zobacz też: Dmowski za Geremka? Konfederacja chce zmiany patrona jednej z sal w Sejmie [+VIDEO]

Zobacz też: W najnowszym sondażu KO zbliżyła się do partii rządzącej

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz