Naddniestrzańska Republika Mołdawska nie jest uznawana przez żadne państwo świata, także Rosję, ale w praktyce pozostaje w pełni niezależna od władz Mołdawii 1990 roku.

Lider nieuznawanego Naddniestrza Jewgienij Szewczuk wyruszył z wizytą do Moskwy. Spotkał się dzisiaj z wicepremierem Dmitrijem Rogozinem, który w rosyjskim rządzie odpowiada za koordynowanie polityki rosyjskiej związanych z konfliktem między władzami Mołdawii a naddniestrzańskimi separatystami. Jak informuje administracja Szewczuka głównym tematem rozmów była „sytuacja społeczno-ekonomiczna Naddniestrza z uwzględnieniem wpływu regionalnego krzysu gospodarczego”.

Separatystyczne Naddniestrze funkcjonuje dzięki wsparciu ekonomicznemu Moskwy. Dotkliwie natomiast odczuło faktyczną blokadę jaką wdrażają przeciw niemu władze ukraińskie, starające się wspólnie z władzami Mołdawią izolować rosyjskiego sojusznika.

president.gospmr.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz