Mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iurs”, skomentował krytycznie na Twitterze decyzję wojewody mazowieckiego.

Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi, nieoficjalnymi informacjami, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podjął działania mające na celu niedopuszczenie do dzisiejszej manifestacji środowisk narodowych pod Ambasadą Izraela w Warszawie. Pozwolenie na nią wydał stołeczny ratusz. – Podjąłem decyzję o zakazie poruszania się w określonym miejscu miasta stołecznego Warszawy – tłumaczył wojewoda Sipiera. Dodał, że „atmosfera jest dość mocno podgrzewana”. – Zależy mi na tym, by to tonować – zaznaczył Sipiera.

Mecenas Kwaśniewski odniósł się do tej decyzji we wpisie na Twitterze, krytykując kapitulację państwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Publicysta „Rzeczpospolitej”: Nie będziemy mieli dobrych relacji z USA, jeśli będziemy mieli otwartą wojnę z Izraelem

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    lp :

    Jesteśmy w pozycji chłopca do bicia – Żydzi mogą rzucać na Polaków najgorsze kalumnie i co najwyżej wysłuchują niemrawe protesty polskiej strony, które systematycznie olewają. Nam nie wolno nawet spotkać się u siebie, w Warszawie, pod ambasadą Izraela w celu wyrażenia poparcia dla polskiego sejmu w tak ważnej dla poszanowania prawdy sprawie. Możliwymi prowokacjami niech się Brudziński nie zasłania bo wystarczyło porządnie obstawić teren a porządek by był utrzymany. A mieliśmy „wstać z kolan”.