Mateusz Morawiecki odpowiedział w ten sposób na pytanie czy rozmowy na szczycie UE będą dotyczyć dołączenia Polski do strefy euro.

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w rozpoczynającym się w czwartek dwudniowym szczycie UE. Przed jego rozpoczęciem szef polskiego rządu odpowiadał na pytania podczas konferencji prasowej w Brukseli.

Na pytanie, czy w trakcie szczytu poruszony zostanie temat wejścia Polski do strefy euro Mateusz Morawiecki powiedział: Dzisiaj nie dyskutujemy o przystąpieniu Polski do strefy euro; to nie jest temat, który jest na stole. My dyskutujemy o stabilności strefy euro, która jest w bardzo trudnej sytuacji.

CZYTAJ TAKŻE: Morawiecki: Ja nie jestem przeciwnikiem dołączenia Polskie do eurolandu

Szef polskiego rządu zaznaczył, że wiele państw należących obecnie do eurolandu dopiero wychodzi z ostatniego kryzysu gospodarczego. Wzrost gospodarczy we Włoszech jeszcze nie wrócił do poziomu sprzed 2007 roku. Wzrost gospodarczy w Hiszpanii wraca dopiero do poziomu sprzed dziesięciu lat; w Grecji wróci być może do tego poziomu za kolejne pięć czy dziesięć lat. W Portugalii jest podobnie – tłumaczył premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił także, że przed Polską jest jeszcze daleka droga do osiągnięcia bardziej realnej konwergencji z twardym rdzeniem strefy euro. Premier nie odrzucił jednoznacznie koncepcji przystąpienia naszego kraju do eurolandu.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz