Premier Mateusz Morawiecki potwierdził w środę, że w czwartek wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. „Najtrudniejszy czas jest dopiero przed nami” – zaznaczył.

Premier potwierdził doniesienia o wprowadzeniu nowych obostrzeń podczas wizyty w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach. Zapowiedział, że zostaną ogłoszone w czwartek rano. Mają obowiązywać tydzień przed i tydzień po Wielkanocy. „Najtrudniejszy czas jest przed nami, dlatego rzuciliśmy wszystkie rezerwy i zdolności organizacyjne, żeby otwierać szpitale tymczasowe. Byli tacy, którzy pytali 3-4 miesiące temu po co nam te szpitale. Niestety ta decyzja była bardzo trafiona” – powiedział premier.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1416 PLN    (6.43%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Premier zapowiedział także uruchomienie kolejnej tarczy antykryzysowej. Będzie dotyczyła sektorów, które zostały w największym stopniu dotknięte pandemią koronawirusa.

Szef rządu podkreślił, że w szpitalach zajętych jest 75 proc. łóżek covidowych i łóżek z respiratorami. „Trzeba było w sposób sprawny utworzyć nowe jednostki szpitalne, które w każdym województwie służą dzisiaj ratowaniu życia i zdrowia, bo w całej Polsce mamy 75% zajętych łóżek covidowych i łóżek z respiratorami” – podkreślił.

Morawiecki zapowiedział także, że w ciągu kilku tygodni do Polski trafi 7 mln  dawek szczepionek przeciw Covid-19.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Polacy są znużeni pandemią. Bardziej chcą „powrotu do normalnego życia” niż obawiają się koronawirusa

Nieformalne doniesienia o nowych obostrzeniach w Polsce było słychać od kilku dni. Wirtualna Polska informowała we wtorek, że rząd planuje wprowadzić przed świętami twardy lockdown. Rząd ma rozważać m.in. zmniejszenie dozwolonej liczby osób w sklepach i w kościołach, zamknięcie marketów budowlanych oraz sklepów RTV/AGD.

W środę odnotowano w Polsce rekord zakażeń. Resort zdrowia poinformował o 29 978 nowych przypadkach koronawirusa. Zmarło 575 osób.

Zobacz także: Policja: Prawie 2,5 tys. mandatów po jednym dniu obowiązywania nowych obostrzeń

bankier.pl / o2.pl / wp.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. 1000_szabel
    1000_szabel :

    Tak, działający już bodaj 8 miesięcy pusty szpital na Stadionie Narodowym, do którego nie są przyjmowani pacjenci i którego utrzymanie kosztuje (sic!) ponad 700 tys. zł dziennie to niezwykle trafiona decyzja. Podobnie bardzo trafioną decyzją było przemianowanie znacznej większości szpitali na jednoimienne z nastawieniem tylko i wyłącznie na covid. Innym przykładem bardzo trafionych decyzji są durne obostrzenia, które mają znikomy wpływ na rozwój pandemii, za to z pewnością mające rujnujące oddziaływanie na gospodarkę kraju i zasobność poszczególnych ludzi. Bezprawne działania wbrew Konstytucji, która powoli staje się jedynie fasadą prawną to kolejna bardzo trafiona decyzja. Kontynuacja dzieła Tuska, tj. ustroju policyjnego w państwie to jeszcze jeden przykład bardzo trafionych decyzji tego autokratycznego rządu. Obecnie z niecierpliwością czekam na tym razem naprawdę trafiona decyzję społeczeństwa odnośnie wykopania tych pajaców ze stołków. Oczywiście metoda kinetyczną sensu stricte.