We wtorek premier Japonii Fumio Kishida ostro skrytykował uznanie przez Rosję niepodległości separatystycznych regionów w Donbasie. „Rosja narusza suwerenność Ukrainy i prawo międzynarodowe, nie można tego tolerować” – oświadczył.

Seria działań Rosji narusza suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, czego nie możemy tolerować i ostro krytykujemy – oświadczył we wtorek Fumio Kishida, cytowany przez agencję Kyodo.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

470 PLN    (2.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kishida dodał, że rząd w Tokio będzie nadal apelował do Japończyków o opuszczenie Ukrainy.

Z kolei minister spraw zagranicznych Japonii Yoshimasa Hayashi zadeklarował w czasie konferencji prasowej, że Tokio będzie współpracować ze społecznością międzynarodową, m.in. G-7, w celu skoordynowaniu sankcji przeciw Rosji.

Informowaliśmy, że minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid stwierdził we wtorek w rozmowie ze Sky News, że „inwazja na Ukrainę rozpoczęła się”. „Obudziliśmy się w czarnym dniu dla Europy” – dodał. Zapowiedział, że Wielka Brytania nałoży sankcje.

Zobacz także: Rosja utworzy stałe bazy wojskowe na terenie DRL i ŁRL

W poniedziałek wieczorem prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekrety o uznaniu samozwańczych republik donbaskich separatystów. W tekście dekretów znalazło się polecenie oficjalnego wprowadzenia wojsk rosyjskich na obszar Donbasu.

Zobacz także: Rosjanie wkroczyli do Donbasu, zginęli kolejni ukraińscy żołnierze [PODSUMOWANIE 21 LUTEGO]

english.kyodonews.net / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz