Premier Armenii złożył dymisję [+VIDEO]

Premier Armenii Nikol Paszynian złożył w niedzielę dymisję w celu przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych w republice – poinformował o tym na swojej stronie Facebookowej.

Premier Armenii Nikol Paszynian poinformował w niedzielę przy pomocy swojej strony Facebookowej, że złożył dymisję w celu przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych w republice.

W swoim wystąpieniu na żywo na Facebooku polityk zapowiedział dalsze pełnienie obowiązków premiera aż do wyborów.

„Zgodnie z porozumieniem z prezydentem i siłami politycznymi, dziś ustąpię, aby 20 czerwca przeprowadzić wcześniejsze wybory parlamentarne. Sejm nie wybierze dwukrotnie nowego premiera, po czym na mocy prawa zostaną ustawione przyspieszone wybory” – powiedział.

Tymczasem Paszynian zaznaczył, że mimo ustąpienia z funkcji premiera będzie w pełni wypełniał swoje obowiązki. „Do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów będę w pełni wypełniał obowiązki premiera zgodnie z konstytucją i przepisami” – powiedział.

Zobacz też: Premier Armenii poda się w kwietniu do dymisji

Po ogłoszeniu ustąpienia przez Paszyniana zgodnie z procedurą techniczną rząd również złożył rezygnację. Paszynian zapowiedział, że będzie kandydował na szefa gabinetu Armenii w przedterminowych wyborach parlamentarnych.

„Chcę podkreślić, że nasza partia, Umowa Cywilna, weźmie udział w przedterminowych wyborach. Będę kandydatem na premiera. Jeśli ludzie zdecydują, żebym ustąpił ze stanowiska premiera, to zrobię ich wolę i jeśli oni chcę, żebym kontynuował swoją pracę jako premier, będę też wykonywać wolę ludzi – powiedział.

18 marca, po konsultacjach politycznych z prezydentem Armenem Sarkisjanem i przywódcami trzech frakcji parlamentarnych, Paszynian zapowiedział, że przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się 20 czerwca.

Czytaj: Premier Armenii zwolnił szefa sztabu generalnego

Kresy.pl/Facebook

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz