Premier Armenii Nikol Paszynian poinformował w poniedziałek, że u niego i jego rodziny stwierdzono zakażenie koronawirusem.

W poniedziałek premier Armenii Nikol Paszynian poinformował w czasie transmisji prowadzonej na Facebooku, że on i członkowie jego rodziny są zakażeni koronawirusem.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7549.32 PLN    (34.31%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Nie miałem żadnych objawów, postanowiłem zrobić test, ponieważ planowałem odwiedzić linię frontu” – powiedział Paszynian. Dodał, że zarażona jest także cała jego rodzina.

Premier oświadczył, że w związku z zakażeniem będzie pracował w domu. Podkreślił, że wraz z rodziną poddaje się izolacji.

Paszynian uważa, że zaraził się od kelnera w czasie roboczej narady. Dodał, że podczas jednego spotkania zauważył, że kelner pracuje bez rękawiczek. Premier zwrócił mu uwagę.

„Ponieważ przestrzegałem wszystkich zasad bezpieczeństwa, mam nadzieję, że nie zainfekowałem innych członków rządu. Wszyscy musimy przestrzegać epidemiologicznych zasad bezpieczeństwa – nosić maski, zachowywać dystans społeczny i często myć ręce” – powiedział premier Armenii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W Armenii potwierdzono do tej pory 9402 przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu choroby COVID-19 w kraju śmierć poniosło 139 osób. Populacja kraju wynosi 3 mln ludzi. Premier kraju ogłosił 29 maja, że Armenia wyprzedziła Iran i Francję pod względem liczby przypadków zakażenia na 1 milion mieszkańców i zbliża się do włoskiego scenariusza.

Zobacz także: MON proponuje szkolenia osobom, które straciły pracę w wyniku koronawirusa

facebook.com / reuters.com / tass.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz