Aby przeciąć wszelkie wątpliwości środowisk żydowskich, które chcą rekompensat za tzw. utracone mienie bezspadkowe, chcę wprowadzić do polskiego porządku prawnego przestępstwo polegające na próbie wymuszenia na Polsce środków finansowych i współdziałaniu z tymi środowiskami – mówił w Waszyngtonie poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15).

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski przedstawił przed Białym Domem w Waszyngtonie projekt ustawy K’15 dotyczący ochrony mienia bezspadkowego. Celem jest zabezpieczenie Polski przed ewentualnymi roszczeniami żydowskimi, wynikającymi z tzw. ustawy 447. Sam projekt ma zostać złożony w Sejmie w przyszłym tygodniu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4261.49 PLN    (19.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Poseł Rzymkowski podkreślił, że projekt ustawy przygotowany przez klub Kukiz’15 ma rozwiać wszelkie wątpliwości ws. zwrotu mienia bezspadkowego i roszczeń z tego tytułu.

 

W rozmowie z RIRM powiedział, że projekt ma jednoznacznie wykluczć z polskiego porządku prawnego kwestię tzw. mienia bezspadkowego, które faktycznie nie funkcjonuje w polskim porządku prawnym.

– Ale aby przeciąć wszelkie wątpliwości środowisk żydowskich, które chcą rekompensat za tzw. utracone mienie bezspadkowe, chcę wprowadzić do polskiego porządku prawnego przestępstwo polegające na próbie wymuszenia na Polsce i współdziałaniu z tymi środowiskami środków finansowych. Z naszej strony jest to jednoznaczna odpowiedź, jednoznaczne przecięcie jakichkolwiek sugestii mających na celu uzyskanie odszkodowań – zaznaczył polityk.

Przypomnijmy, że amerykańska Polonia przygotowuje na 11 maja wielki protest pod hasłem „Stop Act S.447”, przeciwko ustawie o restytucji tzw. bezspadkowego mienia żydowskiego.

Jak informowaliśmy, Paweł Kukiz zamieścił na portalu społecznościowym projekt ustawy o ochronie własności RP przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego, autorstwa klubu Kukiz’15. Określa on sposób postępowania władzy publicznej w przypadku zwrócenia się do Polski z roszczeniami ws. mienia bezdziedzicznego. Według treści ustawy, jest ono rozumiane jako „mienie należące do osób narodowości polskiej lub obywateli polskich innych narodowości, będących ofiarami zbrodni nazistowskich, do którego nie ma spadkobiercy ani zapisobiorcy”. W uzasadnieniu zaznaczono, że chodzi o roszczenia wysuwane w związku z amerykańską ustawą 447.

Projekt zakłada, że w razie wystąpienia wobec Polski z roszczeniami ws. takiego mienia, Prokuratura Generalna ma niezwłocznie poinformować podmioty występujące z tymi roszczeniami o ich bezpodstawności. Natomiast w razie podjęcia próby zadośćuczynienia tym roszczeniom lub obejścia zakazu, groziłaby kara do 5 lat więzienia. Rząd do końca I kwartału każdego roku byłby też zobowiązany do przedstawiania parlamentarzystom informacji o podmiotach, które w roku poprzednim wystąpiły z roszczeniami, a także o „wszelkich rozmowach, jakie toczyli przedstawiciele RP z podmiotami mającymi siedzibę poza terytorium RP w zakresie roszczeń dotyczących mienia bezdziedzicznego”.

Zgodnie z ustawą Departament Stanu został zobowiązany do przygotowania w ciągu 18 miesięcy raportu odnośnie tego, jak poszczególne kraje realizują obowiązek restytucji mienia ofiar Holokaustu. Później raport ma być aktualizowany.

W połowie kwietnia zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Pawła Kukiza, klub Kukiz’15 złożył w Sejmie projekt uchwały ws. amerykańskiej ustawy S.447, o tzw. restytucji mienia żydowskiego.Wzywamy rząd do przedstawienia USA i Izraelowi bardzo wyraźnego stanowiska Polski, że roszczenia za bezspadkowe mienie ofiar II wojny światowej i Holokaustu są całkowicie bezprawne i bezpodstawne – mówił wicemarszałek Stanisław Tyszka (K’15). Dodał, że Marszałek Sejmu nie dopuścił do rozpatrywania projektu uchwały w tej sprawie, twierdząc, że sprawa jest delikatna i musi zasięgnąć opinii MSZ.

Niedawno red.  Stanisław Michalkiewicz ujawnił notatkę dyplomatyczną z rozmów polsko-amerykańskich w sprawie roszczeń żydowskich. Wynika z niej, że Amerykanie zapewniają polski rząd, iż do jesiennych wyborów parlamentarnych nie będą prowadzone żadne jawne rozmowy ani prace ws. restytucji mienia żydowskiego, a wszelkie rokowania, w tym ze środowiskami żydowskimi odnośnie konkretnych kwot rekompensat, będą miały charakter tajny.

Przeczytaj: Poseł Jacek Wilk żąda wyjaśnień od rządu ws. rozmów z USA nt. roszczeń żydowskich [+VIDEO]

Czytaj również: Winnicki zaapelował w Sejmie o wezwanie szefa MSZ ws. notatki dyplomatycznej z rozmów rządu z USA nt. roszczeń żydowskich

RIRM / Kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zs
  zs :

  Moze w tej parodii chodzi o to, aby zasypac wyborcow jakimis pozornymi nazwiskami 3 sily politycznej, ktorej szuka zdecydowana wiekszosc wyborcow.?

  To jest normalna, standardowa strategia dekoncentracji zasobow przeciwnika.

  Niemcy a wlasciwie sojusznicy hitlera (prawie cala dzisiejsza UE) utkneli pod Stalingradem, Moskwa, gdyz musieli wyslac jedna armie po poludniowe zasoby paliw – inna walczyla o zloza w Afryce. Nie mogli skorzystac z pomocy Japonii, gdyz ta zdobyte zloza zagarnelaby dla siebie.

  Dekoncentracja byla tragiczna a dzialanie sprzeczne z oficjalna propaganda.

  https://www.youtube.com/watch?v=gcr0_35Bdls

  https://www.youtube.com/watch?v=hNSOduFfvIw

  Sprawa 477 koncentruje uwage wyborcow, lecz jest sama w sobie destruktywna, gdyz wprowadza w depresje – wszelka krytyka ma wlasnie ta wade – tak samo latwo „pogardzany” byl Kaczynski, Macierewicz, Ziobro…….

  Wspolne szukanie nazwiska lidera bedzie koncentrowalo na szczegolach konstrukcji przyszlosci – tak jak bylo z PIS w 2015 wyborcy sami wymysla to co mogloby poprawic ich sytuacje w wiekszosci chyba na, zaledwie znosna (70 % zarabia srednio 1500 zl).

  POPIS nie poprawil warunkow pracy kadry urzedniczej, to tak jest w skutkach jak czystki stalina w armii.

  To byl sukces Gierka: wprowdzil kodeks postepowania administracyjnego, ktorego stan dzisiaj jest doslownie smieszny – i co moze zrobic przecietny urzednik, jezeli problem jest w ustawach, w narzuconych zwyczajach? Moze skarzyc na swoich zwierzchnikow, odpowiadajac na skargii ofiar tego systemu??

  Tusk i Duda rozwijaja nepotyzm, uklady rodzinne i kolesiostwo – skargi do nich sa skargami na ich uklady, na nich samych.

  Przydalaby sie 3 sila polityczna, spoleczna i gospodarcza ………………… . Ludzie sami tego nie stworza, musi byc konkretne nazwisko rozumiejacego te zwykle codzienne problemy, takze urzednikow.

  To jest dzialanie z dwoch stron: wprowadzanie modernizowanych, nowoczesnych przepisow unijnych, tych dobrych, ale trudnych i dokladajacych problemow urzednikom – teraz jest takie cos jak szczekoscisk – co z tego ze rozumiemy urzednikow i oni nas, jezeli nie moga nawet przyjmowac pieniedzy, bo to i tamto ze strony moznowladcow z POPIS.

  Jest tego tyle, ze nie warto zaczynac od nawet wydawaloby sie najwaznejszych spraw.

  Ktos musi sie tym zajac i tym sprawom spolecznym podporzadkowac sprawy polityczne.

  To jest proste od strony politycznej:

  „No dobrze, ale na kogo glosowac, o kim myslec, do kogo wnioskowac o rozwiazanie problemu, o rozwiazanie, ktore przeciez znamy, dla nas jest proste a wyzej w wiekszej skali tworzy sie dylemat POPISu – do kogo?

  Moze trzeba zmienic wyborcom swiadomosc, ze wazniejsze od nazwiska, od tego do kogo chce sie odwolac ze skarga jest, jak ta skarga ma byc skonstruowana a potem przenoszona na problemy w wiekszej skali, czesto narastajace w sprzecznosci.

  Odwrotnie jest zjawisko „Darmowego Efektu Skali Masowej” – to „darmowe” jest wielka sila.

  POPIS tez chcialby uzyc tej sily powtornie, dlatego musi byc szyfrowane polaczenie z biurami poslow 3 Sily politycznej.

  Proces duszenia wszystkiego sprawami politycznymi jest samobojczy, porownywalny do ewakuacji volksdojczow z rodzinami przez zamarznieta Zatoke Gdanska.

  Tak, jak w zyciu, w ktorym polityczne sprawy podporzadkowane sa mozliwosciom przezycia nastepnego dnia.

  Intelektualna, zyciowa sila Narodowcow powstanie z prostej, zrozumialej konstrukcji.

  Dodam, ze Polacy juz po 50-tce zyja w stanie okreslonej jako „Starcza Depresja” na wyleczenie ktorej potrzeba 2 tygodnie.

  Pierwszym zadaniem lekarza jest „zaufanie pacjenta” – POPIS po utracie pani Szydlo tego zaufania juz nie ma – Duda jedyne co gwarantuje, to nepotyzm w skali miedzynarodowej, Tusk to jest staruszek

  • zs
   zs :

   Dowody na nieudolnosc POPIS i interesownosc Tuska z Duda pchaja sie same calymi stadami:

   http://wgospodarce.pl/informacje/63129-pit-36-zlozony-po-terminie-co-grozi-przedsiebiorcy

   Co nam grozi ze strony urzednikow rozumiejacych, ze sa za male zwroty kosztow, za wysoki podatek i niska kwota bez podatku ? No co nam grozi – 30 tys mandatu – smierc cywilna… i tak sie ministerstwo finansow bogaci – terror panstwa zyjacego z PIT i grabiezy emerytur – Jak ZUS wyplaci za Akcje OFE – sprzeda te akcje – reszty majatku na sume 3 razy wyzsza niz udowodniono PO Tuska.

   Jak powinno byc aby Polska byla dla obywateli a nie dla 7 % elit zarobkowych abysmy byli konkurencja w UE niezalezna od rynku pracy w EU?

   Ten premier Dudy jest bezwolny, nic nie moze i byc moze powstanie silnej 3 Grupy, 3 Kandydata na urzad Prezydenta pomoze mu w pracy i zrozumieja to wyborcy POPISu.

   „”Dobrowolne rozliczenie podatkowe w Niemczech
   W niektórych przypadkach opłacalne może być dobrowolne oddanie rozliczenia podatkowego, przykładowo jeśli:

   w ramach zatrudnienia ponoszone są wysokie wydatki, np. na dojazdy do miejsca pracy
   miała miejsce choroba i w związku z tym poniesiono wysokie wydatki, np. na medykamenty, implant albo okulary
   W takich sytuacjach istnieje bowiem możliwość otrzymania z Finanzamtu wysokiego zwrotu podatku. Dobrowolne rozliczenie podatkowe, które w niemieckim prawie podatkowym nosi nazwę „Antragsveranlagung”, może zostać złożone do czterech lat wstecz.

   Przykład: Termin składania zeznań podatkowych za rok 2015 rozpoczyna się od 01.01.2016 i kończy dokładnie 4 lata później, tj. 31. 12. 2019. W dniu 01.01.2020 urząd skarbowy nie ma obowiązku przyjęcia deklaracji.””

   https://dojczland.info/rozliczenie-podatkowe-w-niemczech/

 2. zs
  zs :

  Portal za bardzo skupia sie nad sprawami kresow, gdy wiekszosc problemow, np indywidualnego bogacenia sie jest scisle zwiazana z krajami Starej UE i ogolnymi calego Kraju – problemy z portalu sa czesto wynikiem ogolnych spraw, nie wystepuja osobno.

  Przykladowo problemem jest Zanik Spoldzielczosci, w sytuacji gdy wielkie koncerny swoje oddzialy organizuja w systemie spoldzielczym: praca po kosztach wlasnych – dlugoterminowe kredyty, dotacje – prosty, bezpieczny sposob inwestowania skromnych oszczednosci w polaczeniu z wlasna praca i mozliwosciami zarobku za granica.

  System finansowania portalu jest wlasnie dowodem na powyzsze.

  • zs
   zs :

   Z tego wyplywa ciekawy wniosek, jako dowod na starannie ukrywany (jak spisek w Magdalence) Stalinowski plan mordowania Polakow na Kresach. ??

   Lacznie z ksiezami rozni wyslannicy rzadowi i Kosciola, spolecznicy (zaczynajac od Slawoja) rozwijali na Kresach zasady spoldzielczosci, co byc moze powodowalo roznice w zasobnosci Polakow i Ukraincow – slawojki napewno.

   W samej Rosji zwalczanie „spoldzielczosci” pochlonelo wiecej ofiar, dla tego systemu gospodarowania, zaczynajac od zjawiska „samopomocy sasiedzkiej” trudnej do opodatkowania i kontroli zwiazkow (glowny wrog Gierka bandyty z tlumienia Czerwca w Poznaniu).

   Gdzies zaczyna sie lekcewazenie rozwoju prawnego tej wspolpracy w branzach a konczy sie, ze brakuje 13 mln mieszkan, pracownikow zmuszonych zyc na emigracji z bilionowym zadluzeniem hipotecznym.

   Kresy chyba w tym procesie uczestnicza…….. – odwrotnie zamiast powielania roli propagatorow spoldzielczosci np Wankowicza