Podlaski poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Mieczysław Baszko poinformował o przejściu do Porozumienia w sobotę w Białymstoku.

O transferze posła Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformowano na konferencji prasowej w Białymstoku. Wicepremier Gowin, obecny na spotkaniu z dziennikarzami oświadczył: Przystąpienie posła Baszki do Porozumienia jest kolejnym etapem wzmacniania obozu Zjednoczonej Prawicy, nie tylko tutaj na Podlasiu, ale w skali całej Polski.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jarosław Gowin zaznaczył, że Podlasie jest regionem, w którym partia Porozumienie rozwija się „najbardziej dynamicznie”. Na pewno będziemy starali się powalczyć, w ramach wspólnych list Zjednoczonej Prawicy, a więc wraz z kolegami z PiS i Solidarnej Polski, o zwycięstwo w wyborach sejmikowych – zaznaczył wicepremier.

ZOBACZ TAKŻE: PSL przestanie być klubem poselskim?

Gowin ujawnił również, że trwają rozmowy na temat podjęcia współpracy ze Zjednoczoną Prawicą ze strony parlamentarzystów z różnych ugrupowań. Dodał także: Ważne jest, żeby osoby, które zgłaszają chęć współpracy z Porozumieniem, albo wręcz akcesu do Porozumienia, łączyły z jednej strony konserwatyzm w sprawach wartości (…), a z drugiej, żeby w sprawach gospodarczych miały podejście zdecydowanie wolnorynkowe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według wicepremiera osób zainteresowanych współpracą z całym obozem Zjednoczonej Prawicy jest w parlamencie „bardzo wiele”. Natomiast to kryterium wspólnego mianownika programowego, na pewno zdecydowanie zawęża listę. Myślę, że realny jest akces, przynajmniej jeżeli chodzi o Porozumienie, nie więcej niż dodatkowo paru osób – zaznaczył Jarosław Gowin.

Wicepremier nie podał jednak konkretnych nazwiska czy środowisk politycznych, z którymi prowadzone są rozmowy. Ujawnił tylko, że w ciągu najbliższych dni pojawi się informacja o kolejnym wzmocnieniu obozu Zjednoczonej Prawicy w Małopolsce.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz