Polska ma szósty najgorszy wynik w Unii Europejskiej.

Stopa bezrobocia spadła w Polsce w lutym do 8,5 proc. i są to poziomy rekordowe w czasach III RP. Pracodawcy zgłosili w lutym do urzędów pracy 134,7 tys. miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 12 tys. więcej niż miesiąc temu. Wszystko wygląda świetnie, póki nie porównamy z tym, co się dzieje w Europie– informuje portal Money.pl.Portal podaje, że – Bezrobocie być może spada, ale z danych widać, że to nie ze względu na wzrost liczby miejsc pracy, ale prawdopodobnie w wyniku emigracji lub zmniejszenia liczby potencjalnych pracowników. W czwartym kwartale według danych Eurostatu zatrudnienie w Polsce nie drgnęło w górę w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego, podczas gdy w Europie jest pod tym względem coraz lepiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NBP: napływ pracowników z Ukrainy hamuje wzrost płac w Polsce

Portal powołuje się na dane, według których – W całej Unii Europejskiej zatrudnienie wzrosło o 1 proc. rok do roku w czwartym kwartale 2016 r., w tym w strefie euro o 1,1 proc. Nasze zero procent w rubryce zmiany zatrudnienia wygląda blado na tle 5,1-procentowego wzrostu zatrudnienia na Malcie. Jeśli wziąć pod uwagę większe od Malty kraje, to wrażenie robi wzrost o 2,8 proc. w Irlandii, czy ponad dwuprocentowe w Hiszpanii, na Słowacji czy w Czechach. Miejsca pracy powstawały też w Niemczech.

kresy.pl / money.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz