Ponad 700 prób nielegalnego przekroczenia granicy

W sobotę 30 października, Straż Graniczna odnotowała aż 727 próby nielegalnego przekroczenia granicy Polski i Białorusi. Wobec 51 osób zostały wydane postanowienie o opuszczeniu Polski.

Jak poinformowała Straż Graniczna w sobotę 0 października odnotowano aż 727 próby nielegalnego przekroczenia granicy Polski i Białorusi. Wobec 51 osób zostały wydane postanowienie o opuszczeniu Polski. Zatrzymanych zostało 4 obywateli Iraku.

Jak informowaliśmy, sąd nie zgodził na tymczasowy areszt dla 33-letniego Syryjczyka podejrzanego o przemyt ludzi i próbę potrącenia funkcjonariusza policji. Prokuratura w Hajnówce wnioskowała o trzymiesięczny areszt i zapowiedziała, że odwoła się od decyzji.

“Prokuratura w Hajnówce wnioskowała o trzymiesięczny areszt, jednak sąd się na to nie zgodził, dlatego będzie odwołanie” – poinformował prokurator rejonowy w Hajnówce Jan Andrejczuk. “Z powodów proceduralnych na każde ze śledztw mają zaledwie 48 godzin, przy czym do każdego z nich wymagana jest obecność biegłego tłumacza” – mówi prokurator Jan Andrejczuk.

Zobacz też: Przemytnik imigrantów potrącił funkcjonariusza policji

Chodzi o wydarzenia z soboty 23 października, w Hajnówce na ulicy Bielskiej, mundurowi z toruńskiej kompanii Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy kontrolowali pojazdy. Po godzinie 16:00 wydali polecenie do zatrzymania się kierowcy vana na niemieckich numerach rejestracyjnych. Mężczyzna na chwilę zatrzymał samochód, po czym gwałtownie ruszył omal nie potrącając znajdującego się obok policjanta. Mundurowi natychmiast ruszyli za samochodem i rozpoczęli pościg. Kierowca vana nie reagował na sygnały do zatrzymania.

Policjanci jadący za pojazdem zauważyli, że z samochodu w kierunku pobliskiego lasu uciekła grupa osób. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi odnaleźli 10 osób i ustalili, że to obywatele Syrii, którzy nielegalnie przebywali w Polsce. Był wśród nich kierowca kia, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zobacz też: Kujawsko-pomorskie: Zatrzymano samochód dostawczy, który wiózł 42 nielegalnych imigrantów

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply