Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że w ciągu doby w Polsce zanotowano 4 przypadki zgonów z powodu choroby COVID-19. Potwierdzono także 314 nowych przypadków zakażenia. Łączna liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 35719, a zgonów do 1512. Nadal najwięcej zachorowań odnotowywanych jest na Śląsku.

Resort zdrowia poinformował w sobotę, że w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano 4 przypadki zgonów z powodu choroby COVID-19. Potwierdzono też 314 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 35 tys. 719, a zgonów do 1512. Nadal najwięcej zachorowań odnotowuje się na Śląsku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (93), wielkopolskiego (57), podkarpackiego (40), małopolskiego (29), mazowieckiego (28), łódzkiego (21), podlaskiego (13), lubelskiego (10), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), dolnośląskiego (3) i świętokrzyskiego (2).

Ministerstwo poinformowało też o śmierci 4 kolejnych osób. „Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Zgierz, 88-K Łódź, 56-M Racibórz, 79-M Warszawa” – czytamy w komunikacie.

Zaznaczono, że większość osób miała choroby współistniejące.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podkreślono, że aktualnie w związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1731 osób – 73 z nich to osoby podłączone do respiratora.

Do tej pory wyzdrowiało w kraju 23 127 osób.

W komunikacie czytamy, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest aktualnie 13 280 osób, a kwarantanną – 84 560.

Zobacz także: Promienie UV-C niszczą koronawirusa

twitter.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz