Ambasador Niemiec w Warszawie już zapowiedział wycofanie podręcznika ze sprzedaży.

Jeden z użytkowników Twittera opublikował zdjęcie niemieckiego podręcznika do historii dla 11 klasy gimnazjum z zaznaczonym fragmentem mówiącym o istnieniu „polskich obozów”, do których wywożono Żydów.

Syn ma maturę. Historia. Przygotowuje się. Będzie ok. Właśnie zwrócił uwagę na polskie obozy. Tak uczą w Niemczech. TERAZ. Oficjalna książka. – napisał internauta.

Według podręcznika, którego wydawcą jest firma Klett, w rozdziale „Niemcy i Holokaust” napisano, że podczas tzw. trzeciej fazy Holokaustu w latach 1938-1941 miały miejsce pogromy i „pierwsze masowe deportacje do polskich obozów”.

Interwencję w sprawie podręcznika zapowiedziała już Reduta Dobrego Imienia oraz Konsulat RP w Monachium.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel napisał na Twitterze, że po jego interwencji wydawnictwo wycofa podręcznik z handlu. Na razie nie podano, czy książka zostanie wycofana ze szkół.

CZYTAJ TAKŻE: „Nasze Słowo” promuje artykuł o „polskich obozach koncentracyjnych”

Kresy.pl / Twitter

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz