Podczas konferencji prasowej w Charkowie szef Kolei Ukraińskich Wojciech Balczun potwierdził, że 12 czerwca zacznie kursować pociąg międzynarodowy z Kowla do Chełma.

Wojciech Balczun potwierdził, że pociąg zacznie regularne kursowanie 12 czerwca, dzień po tym kiedy prawdopodobnie zacznie obowiązywać ruch bezwizowy między Ukrainą, a krajami Unii Europejskiej. Trasa ma być obsługiwana przez szerokotorowy spalinowy skład wyprodukowany kilka lat temu przez bydgoską Pesę. Jednak Balczun nie wyklucza poszerzenia rozkładu o kolejne kursy jeśli pociąg będzie cieszył się dużą frekwencją.

Czytaj również: Ostatnie uzgodnienia w sprawie nowego połączenia kolejowego z Ukrainą

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Uruchomienie nowego połączenia kolejowego powinno także pomóc w odciążeniu zatłoczonych przejść samochodowych na granicy polsko – ukraińskiej, gdzie nie jednokrotnie czeka się na odprawę nawet kilkanaście godzin.

Balczun zapowiedział także, że Ukrzaliznycja chce rozwijać kolejne połączenia transgraniczne – ze Słowacją i Węgrami. – Prowadzimy rozmowy na ten temat ze Słowacją i Węgrami, gdyż po zniesieniu wiz zapotrzebowanie na przewozy pasażerskie do tych państw wzrośnie – podkreślił szef ukraińskiego przewoźnika.

Po uruchumieniu w zeszłym roku pociągu relacji Przemyśl – Kijów, pociąg Kowel – Chełm będzie drugim dziennym połączeniem kolejowym między Polską i Ukrainą.

kresy.pl/ interfax.ua/ pap

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz