Przedstawiciele kolei polskich i ukraińskich pracują nad rozkładem jazdy międzynarodowego, który niebawem rozpocznie kursowanie na trasie Chełm – Kowel.

Jak wcześniej informowaliśmy, Koleje Ukraińskie uruchamiają nowe połączenie kolejowe z Polską. Pociąg ma kursować na trasie Chełm – Kowel. Kursy będą obsługiwane przez szerokotorowy spalinowy skład wyprodukowany kilka lat temu przez bydgoską Pesę.

– W tej chwili uzgadniamy już detale rozkładu jazdy pociągu. Chodzi o to, by zapewnić bezproblemowe przesiadki na inne pociągi. Wstępnie chcemy, by pociąg skomunikowany był z pociągiem Czerniowce – Kowel i Odessa – Kowel. Wracając z Chełma będziemy tak budować rozkład, by możliwa była przesiada na pociągi Kowel – Kijów i podmiejskiej pociągi odjeżdżające z Kowla wieczorem – powiedział Iwan Hrunyk, dyrektor regionalnego oddziału Lwowskiej Kolei, cytowany przez Rynek Kolejowy.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

– Po za tym rozmawiamy intensywnie ze strażą graniczną obu państw po to, aby maksymalnie uprościć i przyspieszyć odprawę pasażerów – dodał Hrunyk. Dyrektor oddziału Lwowskiej Kolei podkreślił, że standard docelowy kontroli ma być podobny jak w pociągu Kijów – Lwów – Przemyśl, gdzie odbywa się on w trakcie jazdy pociągu.

Przy okazji Ukrzalyznycia pochwaliła się wynikami przewozowymi dla pociągu Kijów – Lwów – Przemyśl. Dotąd pojechało nim 40340 do Polski i 25225 na Ukrainę.

Uruchomienie nowego połączenia zbiegnie się w czasie ze zniesieniem wiz dla obywateli Ukrainy i wydaje się, że przewoźnik nie powinien martwić się o frekwencję.

kresy.pl/ Rynek Kolejowy

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz