“Niemiecki dziennik ‘Allgäuer Zeitung’ na swoich stronach internetowych napisał o ‘polskim obozie koncentracyjnym’. Ambasada polska w Berlinie zażądała od redakcji szybkiego sprostowania tego fałszywego określenia” – poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) w sobotę.

Informacyjna Agencja Radiowa poinformowała w sobotę, że niemiecki dziennik ‘Allgäuer Zeitung’ napisał na swoich stronach internetowych o “polskim obozie koncentracyjnym”. Polska ambasada w Berlinie zażądała szybkiego sprostowania tego fałszywego określenia przez redakcję.

IAR podaje, że gazeta, przy okazji opisywania historii Enegelberta M., napisała, że był to jeden z ostatnich więźniów, któremu “w polskim obozie koncentracyjnym Auschwitz” wytatuowano na ramieniu obozowy numer.

Dariusz Pawłoś, rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie oświadczył w rozmowie z Polskim Radiem, że do redakcji “Allgäuer Zeitung” w Kemtpen, zostało natychmiast wysłane pismo z żądaniem sprostowania.

“Sformułowania takie jak ‘polskie obozy koncentracyjne’, czy ‘polskie obozy zagłady’, czy też ‘obozy koncentracyjne w Polsce’ są nie tylko obraźliwe dla Polaków i polskich obywateli, którzy cierpieli i ginęli w tych obozach, ale również dla ich rodzin i całego polskiego społeczeństwa” – cytuje IAR rzecznika.

Czytamy, że rzecznik prasowy polskiej ambasady podkreślił, że ambasada Polski w Berlinie, a także polskie placówki konsularne zawsze będą interweniowały wtedy, gdy historia Polski będzie fałszowana  i gdy dobre imię Polski i Polaków będzie szkalowane.

Wcześniej, na łamach naszego portalu, pisaliśmy wielokrotnie o podobnych sytuacjach:

Zobacz także: Członek Knesetu: Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni

“Polskie obozy koncentracyjne” w audycji mniejszości niemieckiej

“Polskie obozy koncentracyjne” na stronie izraelskiego instytutu Yad Vashem

iar / pap / wnp.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply