Władze Wałbrzycha wywiesiły flagę USA

Na rondzie na wjeździe do Wałbrzycha jego władze postanowiły wywiesić flagę obcego mocarstwa.

Flaga USA został wciągnięta na Rondzie Unii Europejskiej znajdującym się na jednej z głównych dróg wjazdowych do dolnośląskiego miasta. Flagę wciągnięto na jeden z czterech znajdujących się tam masztów na polecenie władz miejskich. Obok niej powiewają flagi Polski, Unii Europejskiej i flaga województwa dolnośląskiego, jak podał w czwartek portal dziennik.walbrzych.pl.

Flaga USA zajęła masz na której zazwyczaj wywieszona jest flaga miasta. Cytowany portal zaznacza, że to nie pierwszy przypadek gdy flaga obcego mocarstwa pojawia się na wjeździe do Wałbrzycha. Po raz pierwszy została tam wciągnięta na maszt jeszcze w listopadzie co miało być “symbolicznym sposobem na uczczenie zwycięstwa Joe Bidena w wyborach”.

Wcześniej na tym samym maszcie władze Wałbrzycha wywiesiły biało-czerwono-białą flagę używaną przez białoruską opozycję. Chciały w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla protestów wymierzonych w przywódcę Białorusi Aleksandra Łukaszenkę.

Jeszcze bardziej dobitna manifestacja pro-amerykanizma ma miejsce w Poznaniu. Na Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego zawisły we wtorek amerykańskie flagi, portrety prezydenta USA Joe Bidena i wiceprezydent Kamali Harris, a także transparent z hasłem: „Powodzenia Panie Prezydencie BIDEN!” (pisownia oryginalna). „Musimy jako Polska podtrzymywać dobre relacje z administracją amerykańską. Liczę na to, że dołożymy swoją cegiełkę, zważywszy, że na terenie Wielkopolski przebywa sporo żołnierzy amerykańskich.” – uzasadniał swoją inicjatywę marszałek województwa Marek Woźniak.

dziennik.walbrzych.pl/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply