Władze Wałbrzycha wywiesiły flagę USA

Na rondzie na wjeździe do Wałbrzycha jego władze postanowiły wywiesić flagę obcego mocarstwa.

Flaga USA został wciągnięta na Rondzie Unii Europejskiej znajdującym się na jednej z głównych dróg wjazdowych do dolnośląskiego miasta. Flagę wciągnięto na jeden z czterech znajdujących się tam masztów na polecenie władz miejskich. Obok niej powiewają flagi Polski, Unii Europejskiej i flaga województwa dolnośląskiego, jak podał w czwartek portal dziennik.walbrzych.pl.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Flaga USA zajęła masz na której zazwyczaj wywieszona jest flaga miasta. Cytowany portal zaznacza, że to nie pierwszy przypadek gdy flaga obcego mocarstwa pojawia się na wjeździe do Wałbrzycha. Po raz pierwszy została tam wciągnięta na maszt jeszcze w listopadzie co miało być „symbolicznym sposobem na uczczenie zwycięstwa Joe Bidena w wyborach”.

Wcześniej na tym samym maszcie władze Wałbrzycha wywiesiły biało-czerwono-białą flagę używaną przez białoruską opozycję. Chciały w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla protestów wymierzonych w przywódcę Białorusi Aleksandra Łukaszenkę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jeszcze bardziej dobitna manifestacja pro-amerykanizma ma miejsce w Poznaniu. Na Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego zawisły we wtorek amerykańskie flagi, portrety prezydenta USA Joe Bidena i wiceprezydent Kamali Harris, a także transparent z hasłem: „Powodzenia Panie Prezydencie BIDEN!” (pisownia oryginalna). „Musimy jako Polska podtrzymywać dobre relacje z administracją amerykańską. Liczę na to, że dołożymy swoją cegiełkę, zważywszy, że na terenie Wielkopolski przebywa sporo żołnierzy amerykańskich.” – uzasadniał swoją inicjatywę marszałek województwa Marek Woźniak.

dziennik.walbrzych.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz