Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Ukraińscy mężczyźni w wieku poborowym nadal mogą ubiegać się o azyl, ale ich wnioski będą rozpatrywane indywidualnie bez automatycznego statusu ochrony tymczasowej.
Minister spraw wewnętrznych Niemiec Alexander Dobrindt poparł w wywiadzie prasowym możliwość ograniczenia tymczasowej ochrony dla Ukraińców w wieku poborowym, którzy nie zgłosili się do wcielenia do Sił Zbrojnych Ukrainy, jak zrelacjonował w niedzielę portal Korrespondent.net. Postawa ta wpisuje się w deklaracje eurokratów w tej sprawie.
Nowe zasady, jaki zamierza wdrożyć niemiecka administracja, nie obejmą Ukraińców, którzy przybyli i przybędą do Niemiec przed ich formalnym wprowadzeniem. Dobrindt podkreślił jednak stanowczo, że „uchylanie się od służby wojskowej nie stanowi podstawy do azylu” - zacytował ukraiński portal.
Katowiccy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o włamania do samochodów na parkingu centrum handlowego. Mężczyźni mieli wykorzystywać metodę „na walizkę”, pozwalającą przechwycić i wzmocnić sygnał z kluczyków samochodowych. (więcej…)
W połowie lipca 2026 roku marynarze coraz częściej odmawiają udziału w rejsach przez cieśninę Ormuz.
Rosnące zagrożenie dla statków handlowych sprawia, że przedsiębiorstwa żeglugowe mają problemy z utrzymaniem ruchu na jednej z najważniejszych tras transportowych świata.
Według „The Wall Street Journal” załogi nie chcą wpływać w rejon walk nawet pomimo oferowanych dodatków za pracę w strefie zagrożenia. Od początku wojny w Zatoce Perskiej zginęło co najmniej 17 marynarzy. Ruch przez cieśninę, który przed wybuchem konfliktu wynosił średnio około 130 jednostek dziennie, w niektóre dni spadał do zaledwie ośmiu statków.
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w piłce nożne, jakie odbywały się w Kanadzie, Meksyku i USA. Przyniosły one światowej federacji piłkarskiej rekordowe zyski.
Według informacji podawanej w poniedziałek przez środki masowego przekazu za prezesem FIFA Giannim Infantino dochody z właśnie zakończonego mundialu osiągnęły poziom 15 mld dol. Jak zauważyła agencja informacyjna Interfax tym samym pobity został dotychczasowy rekord 11 mld dol. jakie zostały zarobione przy okazji poprzednich mistrzostw świata jakie zostały zorganizowane w 2022 roku w Katarze.
Według brytyjskiego "The Gaurdian" tak wysoki poziom pozyskanych pieniędzy przekroczył oczekiwania kierownictwa FIFA. "Turniej z udziałem 64 drużyn stał się już tematem dyskusji. Być może do czasu jego wdrożenia, międzynarodowa piłka nożna poza Europą znajdzie sposób na rozkwit. Problemem jest to, że Argentyna i Maroko były jedynymi reprezentantami innych kontynentów po jednej ósmej finału" - skomentował brytyjski dziennik.
Szczątki należące do co najmniej 38 osób odsłonili do tej pory badacze prowadzący ekshumację w nieistniejącej już Woli Ostrowieckiej na Wołyniu.
Prace odbywają się na terenie dawnego gospodarstwa Aleksandra Strażyca, w którym znajduje się zbiorowy dół śmierci.
O dotychczasowych wynikach poinformowało w poniedziałek Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej. Liczba odnalezionych ofiar może jeszcze wzrosnąć, ponieważ badacze stopniowo docierają do kolejnych szczątków znajdujących się w mogile.
Premier Donald Tusk i wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz skomentowali zapowiedzi Wołodymyra Zełenskiego dotyczące relacji polsko-ukraińskich. Prezydent Ukrainy mówił wcześniej o otwarciu archiwów, ekshumacjach i dialogu z Polską. (więcej…)
Nic nie robił Kaczyński, a Duda robi 2 razy więcej: 0*2=0. Niech ten minister poda przykłady zaangażowania Dudy w sprawy Kresowian, niech poda kiedy on ostatnio spotkał się z Kresowianami, gdzie i kiedy złożył wieniec na miejscu pamięci ofiar banderowców na Ukrainie, bo ja o niczym takim nie wiem.
Prezydencki minister najwyraźniej porusza się w równoległej rzeczywistości. Gdyby zażądać od niego, by wymienił ledwie jedną rzecz, jaką prezydent Duda „załatwił” naszym Rodakom mieszkającym na Ziemiach Zabranych – niemiłosiernie by się zapowietrzył. W kwestiach polityki wschodniej przestaję odróżniać Dudę od Komorowskiego…
Panie Mucha,tu gdzie mieszkam o takich owadach jak pan mówi się nieładnie „s….i muchy będzie wiosna,będzie pięknie trawa rosła”…tyle skrótu o takich bzykaczach ministrach co nie rozróżniają trawy od gnoju…..Pan juda-duda dawno nas(Kresowian) sprzedał banderowcom a ostatnio i żydom…i o co pan chce walczyć w imieniu pana dudy?…O co? Kłamstwo jakie stosuje wobec Kresowian tzw.prezydent jest oczywiste.Woli tenże prezydent palić świeczki chanukowe niż zająć się pomordowanymi Polakami na Kresach.Panie mucha,to co nam serwujesz to inna rzeczywistość…to mamienie „ciemnego luda”…to bełkot,który wam się odbije czkawką przy następnych wyborach…..
Wiceszef Kancelarii PADa zwyczajnie politycznie bredzi.Panie Michale Mucha przyznaj szczerze,którym to polskim ofiarom bestialskich ukraińskich banderowskich bestialskich zbrodni,Prezydent RP,tzw PAD oddał hołd.Zdrajcom jak PAD to się nie zdarza.takiego hołdu ze strony Pad’a nigdy nie było.Ten facet często bredzi,polskość skundleniem tuszuje,na fałszywego patriotę się stroi,na judaizmie bazuje.
Może konkrety,!!!!!!!!!!!
Może PAD nie chce powiedzieć ,że mu nakazano „wyciszać „zbrodnie na Wołyniu Małopolsce itp.I wspólnie z jego ukraińskimi „pszyjaciółmi” tworzyć nową narrację historyczną.
Moim zdaniem zrobił kupę.
Wiele mówiąca fota tej obrzydliwej pary. A sam tzw. wywiad – no cóż, poziom adekwatny do „Od Rzeczy”. Redaktorzyna nie zadawał muchozolowi zbyt wyszukanych bądź niewygodnych pytań.
To już naprawdę szkoda komentować wypociny kogokolwiek z kancelarii „prezydenta” Oszołomy,banderofile,filosemici majacy Kresowian za NIC.Czekam aż Kresowianie zmądrzeją i przestana głosować na POPiS i dude.Po obecnej krytyce zrobi jakąś pokazówkę(robi je regularnie) a dalej będzie współpracował w depolonizacji Kresów i judeizacji Polski.