Strajk Kobiet zapowiada demonstracje w każdy poniedziałek oraz strajk generalny

Organizacja „Ogólnopolski Strajk Kobiet” odpowiedziała na wezwanie premiera Morawieckiego do przeniesienia proaborcyjnych protestów do sieci internetowej zapowiadając „strajk generalny” oraz przeprowadzanie ulicznych demonstracji co poniedziałek.

W czwartek na facebookowym profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pojawił się wpis będący odpowiedzią na wezwanie Mateusza Morawieckiego do zaprzestania ulicznych demonstracji przeciwko wyrokowi TK delegalizującemu aborcję eugeniczną z uwagi na zagrożenie epidemiczne. Zdaniem Strajku Kobiet PiS chce wziąć demonstrujących „na przetrzymanie” licząc, że protesty „wypalą się”.

„To my Was weźmiemy na przetrzymanie!!!!” – odpowiedział Strajk Kobiet wzywając, by co tydzień „płonęły” „poniedziałki protestu”.

Zapowiedziano także „strajk generalny”, którego szczegóły mają zostać wkrótce zaprezentowane.

W apelu Strajku Kobiet znalazło się też wezwanie do jedności i solidarności w ramach tego ruchu. „NIKT nie ma prawa powiedzieć protestującym – NIE WOLNO CI mieć danego postulatu, nie można, można później, masz mieć inne! Po naszym trupie! Każdy idzie w swojej sprawie, wszyscy razem!” – ogłosił Strajk Kobiet. „Bo cel mamy wszyscy jeden: wyp…ć z tym rządem” – dodawano [w oryginale bez wykropkowania – red.].

W środę premier Morawiecki ostrzegał, że masowe demonstracje w przestrzeni publicznej grożą „gwałtowną liczbą wzrostu zakażeń” i prosił tych, którzy teraz chcą protestować, by robili to „w sieci internetowej”. Według niego konsekwencje ignorowania zakazu zgromadzeń będą widoczne z dwutygodniowym opóźnieniem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, w niedzielę przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przedstawiły zestaw żądań, których wykonania domagają się od władz państwowych. Głównym żądaniem politycznym jest postulat dymisji gabinetu Mateusza Morawieckiego w ciągu tygodnia. Przy czym w przypadku ministra nauki i oświaty Przemysława Czarnka jego rezygnacja ma nastąpić „natychmiastowo”. Głównym postulatem związanym z przyczyną protestów jest żądanie wprowadzenia aborcji na życzenie. OSK domaga się również znacznego zwiększenia finansowania służby zdrowia, aż do poziomu 10 proc. wydatków budżetowych, przywilejów prawnych dla osób homoseksualnych oraz odpartyjnienia struktur administracyjnych.

OSK chce także ograniczenia „umów śmieciowych” na rynku pracy, interesuje się „kwestiami klimatycznymi”, ogłasza hasło „reanimacja psychiatrii” oraz żąda lepszego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Łącznie OSK sformułował kilkanaście postulatów.

Kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   jerzyjj :

   tagore @tagore!!! PONAD XXX lat solidaruchy SZKOLONE PRZEZ CIA I OPŁACANE PRZEZ KROWOPASY pracowały nad urzeczywistnieniem tego scenariusza. Najpierw rzekomo w imię „wolności”, „demokracji”, „zmiany systemu” przejęto władzę nad Wisłą i gdzie indziej, potem niszcząc własny przemysł, własną prasę i własne banki uzależniono całkowicie ludzi od rozkazów z Brukseli – czyli zza oceanu.W Polsce i innych krajach nowe reżymy de facto zabroniły jakiejkolwiek systemowej opozycji (lustracja plus kryminalizacja komunistów) oraz wspierały rusofobię na niespotykaną skalę, dzień w dzień Polak, Rumun, Litwin i inni słyszą, widzą, czytają antyruską i antyarabską propagandę a o żydach, niemcach, amerykanach same superlatywy.. Czyli w Polsce mamy do czynienia z całkowicie ogłupionym pokoleniem, które nawet przejmując władzę, nie będzie zdolne do pozbawienia władzy posłusznych Ameryce solidaruchów i ich duchowych epigonów. O to właśnie w roku 1989 chodziło i to się udało.

 1. Avatar
  jerzyjj :

  TOTALNA BZDURA!!!
  „Nigdy nie istniała żadna epidemia wirusowa! (…) Koronawirus, to mechanizm manipulacyjny PISOMATOŁÓW KIEROWANYCH PRZEZ KACZORA, kreacja teatralna i wydarzenie medialne. Jest to biznes, jakich wiele, który dotuje interesy osób powiązanych z rodami czarnej szlachty, żyjącej z wyzysku człowieka, przez człowieka. (…) Coś, co zostało wykryte i nazwane pół wieku temu, posłużyło do spektaklu, opartego na zyskownej zamianie ról, a mianowicie koronawirus ofiarował swoje nazwisko – chorobie radiacyjnej oraz ideologii światowego kryzysu, na co wyraziliście niemą zgodę, poprzez bierne przyjęcie reguł prawnych, narzuconych przez rząd fetyszystów, stających się demiurgami, napędzającymi ludobójców.
  Mało?
  „Koronowirus, czyli fałszywa pandemia covid-19: bezczelna grabież i totalitarny zamordyzm‼ Koronowirusowe oszustwo bazujące na corocznej grypie jest w pełnym galopie, OGŁUPIONE społeczeństwo polskie, tak jak wszystkie pozostałe niestety, sprawdziło się dotychczas w roli istot bezmyślnych doskonale. Zorganizowane Żydostwo może się zaśmiewać do rozpuku, ich teoria o »gojach« została potwierdzona w praktyce. Może nie jesteśmy zwierzętami, jak twierdzi Talmud, którym faszeruje się wadliwe mózgownice plemienia wybranego przez diabła (Jan 8:44), ale z pewnością reprezentujemy coś w rodzaju zbiorowego idioty, nawet nie wiejskiego głupka, który ma swój własny, barwny świat, tylko kompletnego idioty, któremu można wmówić absolutnie wszystko.
  PS…
  ŻYD MORAWIECKI „Tylko Żydzi są ludźmi, goje nie są ludźmi, tylko bydłem”

 2. Avatar
  jerzyjj :

  Zorganizowana grupa przestępcza – koronafobia!!!
  Ale nam się narobiło w tej 3 dekadzie XXI wieku.
  Jak zwykle, banksterzy z City narobili masę przekrętów i wydrukowali całe rolki bonów towarowych, zwanych pieniądzem. Te bony towarowe spowodowały tak jak każdy towar w nadmiarze, inflację galopującą. Więc czekali tylko na okazję, aby dokonać resetu pieniądza, czyli zabrać ludziom ich oszczędności.
  Proszę zauważyć, ani słowa o tym, kto doprowadził do tych przekrętów, których wynikiem są „ciężkie czasy”.
  Żaden z aktorów sceny politycznej, zwany p-osłem czy senatorem, nie miał odwagi zadać publicznie pytania, na co kolejne rządy brały pożyczki, od jakiego banku i na jaki procent. Nie zadawali nawet pytania na co te rzekome pożyczki zostały przeznaczone. Wieść gminna twierdzi, że żadnych pożyczek nigdy nie pobierano, a po prostu informacje o pożyczkach służyły jako zasłony dymne, do okradania tubylczego mniej wartościowego społeczeństwa, pod pretekstem konieczności zwrotu tych pożyczek.
  Innymi słowy, jest to rodzaj daniny, czyli kontrybutu.
  Rocznie, to podobno tyle samo idzie na spłatę rzekomego zadłużenia, co na utrzymanie całej służby zdrowia, czyli ponad 80 miliardów złotych. Znajduje to potwierdzenie w proporcji wydatków. Jeszcze w stanie wojennym na służbę zdrowia przeznaczano ok. 10.5% PKB, a po reformie Sorosa — Balcerowicza, na służbę zdrowia przeznacza się tylko ok. 4% PKB. Nigdy nie podano na co idzie te 6.5 % PKB.
  Jak manna z nieba spadła na rządzących informacja z 31 grudnia 2019 roku, o wybuchu rzekomej epidemii jakiegoś wirusa.
  Sprawa chińska miała zupełnie inną przyczynę. Po prostu Chiny nałożyły na USA cła zaporowe.
  Muszę przypomnieć, że od 1968 roku trwała eksploatacja Chin, ze względu na czyste wody, niezbędne do produkcji przemysłowej. Po 40 latach takiej beztroskiej eksploatacji, wody uległy zniszczeniu i Amerykanie od 2007 roku zaczęli się wycofywać z Chin.
  Po nałożeniu ceł zaporowych atrakcyjność towarów made in USA gwałtownie spadała. Natychmiast po zniesieniu ceł na 67 towarów made in USA, w połowie lutego, epidemia zaczęła w tym kraju wygasać.
  Drugim grzechem Chińczyków był fakt zawierania kontraków z innymi krajami, bez używania dolara jako waluty międzynarodowej. Chiny zawarły porozumienie z Rosją, Indiami oraz Iranem. City czyli Pentagon natychmiast przystąpił do akcji i zamordował generała Sulejmaniego, twórce tego porozumienia, plus ok. 40 przypadkowych osób, a co się będą szczypać. Jak już to już.
  No nie, tak nie może być !
  FED, rodzaj amerykańskiego Banku Narodowego, ale reprezentującego City, produkował dolary z prędkością 50 miliardów miesięcznie. Powodowało to istny zalew tymi papierkami całego świata. Dopóki były to zaskórniaki na czarną godzinę, czyli chowane po skarpetach przez ludzi, to wszystko było OK. Ale jak rządy nie chciały brać tych papierków, to oznaczało galopującą inflację w świecie amerykańskim.
  Wymyślono więc epidemię !!!