Środowiska LGBT urządziły w środę wieczorem pod tzw. oknem papieskim w Krakowie protest przeciwko projektowi ustawy „Stop pedofilii”. Protest odbył się w 41 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i przyjął formę hałaśliwej dyskoteki.

W środę Sejm zdecydował o skierowaniu do komisji ds. nadzwyczajnych projektu „Stop pedofilii” zakazującego m.in. pochwalania i propagowania zachowań pedofilskich a także pochwalania i propagowania podejmowania przez małoletnich obcowania płciowego. Jest to projekt społeczny, pod którym podpisało się ponad ćwierć miliona osób. Jego celem jest ochrona dzieci przed przemocą seksualną ze strony aktywistów LGBT oraz uniemożliwienie nakłaniania dzieci i młodzieży do rozwiązłości płciowej. Liberalno-lewicowa opozycja bezskutecznie wnioskowała wczoraj o jego odrzucenie przez Sejm.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Środowiska LGBT twierdzą, że projekt jest równoznaczny z zakazem edukacji seksualnej i zorganizowały w środę protesty przeciwko projektowi w Warszawie i w Krakowie. Protest pod Sejmem pod hasłem „Jesień Średniowiecza”, popierany przez polityków Lewicy, zebrał około tysiąca osób. W Krakowie na miejsce demonstracji prowokacyjnie wybrano plac przed krakowską kurią, pod tzw. oknem papieskim. W miejscu tym wierni spotykali się z Janem Pawłem II podczas jego pielgrzymek do Polski. Do zgromadzeń pod oknem papieskim dochodzi także współcześnie, przy okazji papieskich rocznic i różnych uroczystości. Co więcej, wczoraj przypadała 41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.

PRZECZYTAJ: Pod krakowską kurią demonstrowano poparcie dla abp. Jędraszewskiego

Pod kurią puszczano głośną muzykę w rytm której odbywały się tańce. „Tak tańczymy przeciwko bzdurom i dla edukacji!” – napisali na Facebooku organizatorzy protestu, organizacja Queerowy Maj. Księdzu prałatowi Andrzejowi Fryźlewiczowi, byłemu wieloletniemu sekretarzowi ks. Kard. Franciszka Macharskiego, który wyszedł do demonstrantów z różańcem w dłoni powiedziano, że „pan ksiądz przeszkadza”. Księdza miano także popychać i grozić mu wezwaniem policji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Ordo Iuris zawiadamia prokuraturę ws. kłamstw na temat ustawy „Stop pedofilii”

Kresy.pl / polskieradio24.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz