Rząd zamierza wprowadzić swój przymusowy zarząd w spółkach z rosyjskimi właścicielami, które popadły pod sankcje.

Rząd ogłosił we wtorek jaka przyszłość czeka spółki z kapitałem rosyjskim w Polsce, których działalność została wiosną sparaliżowana w wyniku unijnych i polskich sankcji wymierzonych w rosyjską gospodarkę.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Podjęliśmy ważną decyzję” powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Puda, którego zacytowała „Komsomolska Prawda”. Ogłosił on wprowadzenie instytucji tak zwanego tymczasowego, przymusowego zarządu państwowego.

Jak podał portal rosyjskiego dziennika, Puda zadeklarował, że zostanie powołana specjalna instytucja, która przejmie zarząd nad spółkami z rosyjskimi udziałami. Jej zadaniem ma być dorowadzenie do sprzedaży firm w ręce nowych, nierosyjskich właścicieli.

Według ministra Pudy do czasu nabycia firmy przez nowych właścicieli, co uwolniłoby je od skrępowania sankcjami, zarządzanie nią przez publiczną instytucję umożliwi realizację świadczeń wobec pracowników, obecnie zagrożonych brakiem wynagrodzeń.

Jeszcze w kwietniu Polska jednostronnie wprowadziła rozległe sankcje na rosyjskie firmy przekraczające te nałożone przez Unię Europejską. Sankcje obejmują kilka rodzajów ograniczeń dla rosyjskich podmiotów prawnych i fizycznych.

kp.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz