W związku ze spodziewanym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem rząd Mateusza Morawieckiego przygotowuje się do wzmocnienia przeciwepidemicznych restrykcji – ustalił reporter RMF FM Michał Dobrołowicz.

Jak przypomniało w poniedziałek RMF FM, kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział dyskusję o obostrzeniach po przekroczeniu liczby tysiąca nowych zakażeń dziennie. Zdaniem epidemiologów może do tego dojść już w najbliższych dniach – już w ubiegłym tygodniu niewiele brakowało do przekroczenia tej granicy, a trend liczby zakażeń jest wzrostowy.

Z ustaleń reportera RMF FM wynika, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest podział powiatów w Polsce na strefy czerwone, żółte i zielone, i regionalizacja obostrzeń.

Według tych doniesień wśród możliwych obostrzeń są ostrzejsze limity dla niezaszczepionych, ograniczanie zgromadzeń i imprez oraz przywrócenie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Mówi się też, że obostrzenia byłyby wprowadzane w powiatach, gdzie jest najmniej zaszczepionych.

W poniedziałek wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, że rząd jest gotowy na „model regionalizacji, który wydaje się najbardziej preferencyjny, ale jest uzależniony od liczby zakażeń na daną liczbę mieszkańców w regionach”. Decyzja o jego wprowadzeniu zależy od Rady Medycznej i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Według RMF FM należy liczyć się z tym, że restrykcje mogą wejść w życie w najbliższych dniach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że 10 września br. Dania zniosła wszystkie przeciwepidemiczne obostrzenia.

Kresy.pl / rmf24.pl / businessinsider.com.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz