„Rz”: PGZ przynosi straty

Wynik finansowy PGZ po 11 miesiącach 2017 roku był ujemny – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Polska Grupa Zbrojeniowa przynosi straty – poinformowała w czwartek „Rzeczpospolita” powołując się na wewnętrzny dokument, do którego dotarła gazeta.

Według „Rzeczpospolitej” przewidywana strata PGZ po 11 miesiącach ubiegłego roku wyniosła 36 mln złotych. Raport, na którym opiera się dziennik, ma także stwierdzać, że przyczyną ujemnego wyniku był wzrost kosztów działalności operacyjnej związany z „bardzo dynamicznym rozwojem, budowaniem struktur, których wymaga proces konsolidacji”. Wskazano w nim także, że strata jest mniejsza niż przed rokiem.

PGZ nie chciała komentować informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita” argumentując, że pełne wyniki finansowe PGZ SA i grupy kapitałowej za 2017 rok nie są jeszcze znane.

Jednak, jak napisała „Rz”, szef ministerstwa obrony narodowej Mariusz Błaszczak nie czekał na opublikowanie wyników za ubiegły rok i zdymisjonował cały zarząd PGZ. Jak w lutym br. poinformowała PGZ w oficjalnym komunikacie, nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Grupy odwołało troje z czworga członków Rady Nadzorczej – Konstancję Puławską, Piotra Sulewskiego i Karola Tatarę . W skład Rady powołani zostali Bogdan Borkowski, Wojciech Dąbrowski, Paweł Olejnik i Jakub Skiba. Nowa rada odwołała cały zarząd spółki na czele z prezesem Błażejem Wojniczem. Pełniącym obowiązki prezesa zarządu PGZ został Jakub Skiba – do niedawna wiceminister spraw wewnętrznych, bliski współpracownik Mariusza Błaszczaka.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczęła działalność

Kresy.pl / Rzeczpospolita / Business Insider / RMF FM
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz